Najčastejšie módne pohromy: Ako nad nimi vyzrieť?

Najčastejšie módne pohromy: Ako nad nimi vyzrieť? Zdroj: Thinkstockphoto
Zaseknutý zips, žuvačka na nohaviciach či škvrny od vína: Poraďte si s nimi!

Módne pohromy. Dve slová, ktoré majú vždy tendenciu objaviť sa v tom najnevhodnejšom čase. Na každý problém však existuje riešenie, o to viac, ak ide o módu. S niekoľkými z nich vám v nasledujúcich riadkoch poradí naša čitateľka Janka (24). S jej tipmi sme sa s vami jednoducho museli podeliť!

Odtlačok žehličky

Zažili to už mnohé z nás. Žehlíte, odbiehate k hrncom na sporáku, zazvoní vám telefón a vy počas počúvania najnovšej príhody svojej kamarátky úplne zabudnete na predošlé aktivity. Výsledkom je odtlačok žehličky na celkom novej košeli. Čitateľka  Janka v týchto prípadoch radí: „Pripálené miesto ihneď pretrite čerstvo rozrezanou cibuľou. Tá ale pomáha iba na látky z prírodných vlákien.

Škvrny od vína

Ich odstránenie je neporovnateľne jednoduchšie, ako v prípade červeného vína. Inkriminované miesto odporúčam okamžite pretrieť liehom, respektíve roztokom kyseliny citrónovej a následne oprať,“ odporúča Janka.

Žuvačka na oblečení

Ani neviete ako a zrazu sedíte na žuvačke. Ak ale máte po ruke ľad, nie je dôvod na paniku. Jednoducho ho k nej priložte a keď žuvačka stvrdne, ľahko ju z odevu odstránite.

Zaseknutý zips

Vždy, keď sa najviac ponáhľate, vaše oblečenie štrajkuje. Jednou z týchto nepríjemných situácií býva napríklad súboj so zaseknutým zipsom. A čo nám radí Janka na tento problém? „Určite ním zúrivo nešklbte a radšej si z kúpeľne vezmite mydlo. Uvidíte, že akonáhle ním po zipse pretriete, povolí.

Ocot na akúkoľvek špinu

Ocot býva skvelým pomocníkom nielen pri odstraňovaní vodného kameňa z rýchlovarnej kanvice, ale i čo sa mastných škvŕn na oblečení týka. Postačí, ak do neho v pomere 2 : 1 (pomer ocot : voda) vnoríte zamazanú vec a škvrny spoľahlivo zmiznú.

Zabudnutá cenovka

Zvyknete si robiť posmešky zo žien, ktoré sa po ulici elegantne premávajú so zabudnutými cenovkami na topánkach? Na ich obranu treba podotknúť, že podaktorých cenoviek sa ale naozaj zbavuje len ťažko. Osvojte si preto nasledujúcu fintu: „Pri ich odstraňovaní je efektívny horúci vzduch. Vezmite si fén a fúkajte na ne minimálne po dobu 30 sekúnd horúci vzduch. Uvidíte, ako ľahko pôjdu preč.“

Očko na pančuške

Aby ste zamedzili ďalšiemu rozširovaniu očka, vezmite si malú kocku mydla, navlhčite ju a pretrite ňou okraje novovzniknutej dierky. Zaschnuté mydlo na okrajoch spoľahlivo zabráni ďalšiemu páraniu.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:20 Ovečka Shaun I.
16:30 Zatancuj si s Nely
16:40 Macko Uško
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové