Prečo sú niektorí ľudia príťažlivejší ako iní? TOTO funguje na každého!

Prečo sú niektorí ľudia príťažlivejší ako iní? TOTO funguje na každého! Zdroj: unsplash.com
Niektorí ľudia sú jednoducho neodolateľní a očarujúci, pritom nie sú ani najkrajší, ani najšikovnejší. Čo teda robia inak ako ostatní smrteľníci?

Zvyčajne je to práve šarm a charizma, ktorá z nich vyžaruje, a my sme takými ľuďmi doslova fascinovaní. Čo spraviť, aby ste aj vy boli príťažlivejší?

Sledujte šou Take Me Out každú sobotu po šou Česko Slovensko má talent na JOJke!

Niekoho okúzli najmä zdvorilé správanie, iného úsmev a ústretovosť. Odborníci tvrdia, že všeobecne nás priťahujú viac tí, ktorí sú slušní a majú milé vystupovanie, než ľudia hrubí alebo agresívni. Tu sú jednoduché spôsoby, ktoré vám pomôžu stať viac príťažlivými a očarujúcimi pre ostatných.

Zmeňte spôsob reči

U mladých žien je dnes stále častejšie módne rozprávať ako „kočiš,“ čo im na príťažlivosti rozhodne nepridáva. Štúdia z roku 2014 zistila, že ženy, ktoré hovorili nadmerne hlasno a vulgárne, boli považované za menej dôveryhodné, menej vzdelané, menej kompetentné a tiež menej atraktívne než ženy s "normálnym hlasovým prejavom." Negatívnejšie sú vulgarizmy vnímané u žien v porovnaní s mužským prejavom. A čo si budeme hovoriť, príjemne znejúci hlas je pre uši lahodnejší než jačanie s desiatkou hrubých slov v jednej vete.

Zdroj: unsplash.com

Rýchlo reagujte a prejavujte svoje názory

Štúdia publikovaná v časopise Psychological Science zistila, že ak dokážete rýchlo reagovať a pohotovo odpovedať, ste viac charizmatickí. Výskum preukázal, že ľudia, ktorí boli schopní reagovať rýchlejšie na všeobecné otázky, a preukázali tak svoje vedomosti, boli okolím považovaní za očarujúcich, a to nezávisle na IQ a ďalších osobnostných vlastnostiach. Navyše boli príťažlivejšími tiež tí, ktorí sa nebáli prejaviť svoj vlastný názor.

Zdroj: unsplash.com

Prestaňte sa vychvaľovať a predvádzať

Keď sa niekto stále vystatuje, maskuje tým v mnohých prípadoch vlastné slabosti a neistotu. Chvastanie nikto nemá rád, a najmä muži nie. Štúdia Harward Business School zistila, že hoci sa ľudia väčšinou vychvaľujú preto, aby urobili dobrý dojem, v skutočnosti je to to najhoršie, čo môžu urobiť. Vyzerajú potom podľa prieskumu menej sympatickí a neúprimní. V skutočnosti je vychvaľovanie menej efektívne ako skutočné oznámenie reality, pretože druhí zvyčajne ocenia skôr úprimné priznanie vlastných chýb a slabostí, ktoré vyznievajú ľudskejšie.

Zdroj: Profimedia

Pracujte na dôveryhodnosti a usmievajte sa

Ľudia sú k druhým priťahovaní vtedy, keď majú pocit, že im môžu dôverovať. Jedna štúdia sa pýtala účastníkov, aby zhodnotili, ktoré ľudské vlastnosti považujú za najdôležitejšie u niekoho, s kým musia spolupracovať, či už v zamestnaní, pri športe a podobne, a čo by preferovali vo vzťahoch medzi spolupracovníkmi a blízkymi priateľmi. Odpoveď bola úplne jednoznačná: Dôveryhodnosť. Pocit dôvery bol považovaný za dôležitejší ako fyzická príťažlivosť. Ak máte navyše zmysel pre humor a viete sa usmievať, potom sa nemusíte báť, že by vás druhí nepovažovali za očarujúcich.

Zdroj: unsplash.com (ilustračná fotografia)

Zdroj: prozeny.blesk.cz

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Kosti X.
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha II.
18:50 Viking Vicky
19:00 Ruby z dúhy I.
19:15 Pat a Mat
18:35 Sedmilhář
20:15 Obhájce
22:20 Ve stínu slávy