Jasno
22°
Bratislava
Ján
24.6.2024
Psychológ, ktorý pomohol viac ako tisíc párom, prezradil, čo je vo vzťahu najdôležitejšie
Zdielať na

Psychológ, ktorý pomohol viac ako tisíc párom, prezradil, čo je vo vzťahu najdôležitejšie

Zdroj: unsplash.com

Možno by ste tipovali, že je to vzájomná chémia, úprimnosť, či komunikácia. Odborníci však prišli k záverom, že pekný a fungujúci vzťah zaručí niečo úplne iné.

Iste, je mnoho vlastností a rituálov, ktoré sú pre šťastný a spokojný partnerský život veľmi dôležité, ale podľa uznávaného psychológa je práve táto jedna vec najdôležitejšia zo všetkých!

Psychológ a odborník na vzťahy John Kim tvrdí, že najdôležitejší faktor, ktorý je zárukou spokojného vzťahu je REŠPEKT.

Podľa jeho slov, bez vzájomného rešpektu vzťah nemá šancu fungovať dlhšiu dobu. “Bez rešpektu nie je zdravý vzťah ani možný, pretože práve rešpekt vytvára dôveru, ktorá je pre vzťah kľúčová,” dodáva.

Čo presne znamená rešpekt vo vzťahu? Kim to vysvetlil takto:

“Rešpekt vo vzťahu znamená, že ani jeden z partnerov nie je autoritou a nemá moc nad tým druhým. Neznamená to však, že keď niekoho milujeme, musíme s ním vždy vo všetkom súhlasiť. Rešpekt v tomto prípade znamená, že svojmu partnerovi nechávame priestor na vlastný názor a nechávame ho ísť vlastnou cestou. Necháme ho ísť, aj keď sme spolu. Akceptujeme. Nesúdime. Nekontrolujeme. Necháme ho ísť a rásť. Znamená to, že aj keď ste spolu, máte každý svoj vlastný život…”

Niečo na tom rozhodne bude, čo poviete?

unsplash.com

Súvisiace články

Najčítanejšie