Dojímavé momenty z kráľovskej svadby: Týmto si Harry a Meghan uctili zosnulú Dianu

Dojímavé momenty z kráľovskej svadby: Týmto si Harry a Meghan uctili zosnulú Dianu Zdroj: Profimedia/Pinterest
Hoci zomrela pred vyše dvadsiatimi rokmi, nielen jej deti, ale celý svet na ňu nikdy nezabudne. Na kráľovskej svadbe jej vzdali hold niekoľkými peknými gestami.

Nielen syn Harry, ale aj Meghan mala zásluhu na tom, že na ich rozprávkovej svadbe nechýbali symbolické momenty pripomínajúce zosnulú princeznú Dianu, matku Harryho.

Dianina sestra čítala na obrade

Staršia sestra princeznej Diany Lady Jane Fellowes dostala tú česť prečítať čítanie počas slávnostného obradu, čím priblížila spomienku na svoju výnimočnú sestru. Na svadbe nechýbal ani Dianin starší brat Charles Spencer s manželkou a sestra Lady Sarah McCorquodale. 

Zdroj: Profimedia

Prsteň Meghan

Nielen princ William daroval Kate Middleton prsteň s kameňom z Dianinej zbierky, ale rovnako to urobil aj Harry. "Je pre mňa také dôležité vedieť, že je stále s nami," dodala Meghan, keď zásnubný prsteň dostala.

Zdroj: Profimedia

Meghan skopírovala Dianin sľub

Diana, princezná z Walesu, spôsobila veľký rozruch, keď sľúbila, že "nebude poslúchať" svojho manžela, keď si ho brala. Ďalšie kráľovské nevesty odvtedy pokračovali v jej stopách, rovnako urobila aj Kate Middleton. Nie je žiadnym prekvapením, že Meghan Markle sľúbila Harrymu, že ho bude milovať, utišovať a ctiť, ale nebude ho poslúchať.

Zdroj: SITA

Symbolická kvetinová výzdoba

Hlavná kvetinárka páru Philippa Craddock na výzdobu primárne používala kvety, ktoré prirodzene kvitnú v tomto ročnom období, vrátane bielej záhradnej ruže. Princezná Diana údajne milovala tieto voňavé kvety a dokonca jednu odrodu pomenovali po nej.

Zdroj: Profimedia

​Svadobná kytica

Požiadavka kráľovského páru na svadobnú kyticu bola, aby v nej boli aj nezábudky, ďalší z mimoriadne obľúbených kvetov princeznej Diany.

Namiesto darov charita

Diana sa celý život mimoriadne angažovala v charite, bola aj dobrou priateľkou Matky Terezy, ktorá zomrela krátko po jej smrti. Harry a Meghan písomne prosili hostí, aby namiesto svadobných darov darovali peniaze na niektorú z charitatívnych organizácií, ktoré tiež podporujú.

K týmto spomienkovým detailom patrilo tiež voľné miesto po Harryho pravom boku, ktoré patrilo symbolicky jeho matke, či pieseň "Guide Me, O Thy Great Redeemer," ktorá znela aj na Dianinom pohrebe.

View this post on Instagram

First kiss #RoyalWedding

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Zdroj: goodhousekeeping.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:40 NOVÉ BÝVANIE
12:00 NOVINY O 12:00
09:15 Stratené duše II.
10:10 Stratené duše III.
11:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:50 Nákupné maniačky
10:15 Prvé oddelenie
10:55 Skutočné paničky z Orange County IX.
09:25 Malý medvedík
09:50 ZáchranáRik II.
09:55 Strážca vesmíru Roger
08:05 Kuchař srdcem
09:50 Poslední odkaz
11:40 Hačikó: Příběh psa