Viete, ako si udržať vzťah? Páry, ktoré robia túto VEC, zostanú spolu najdlhšie

Viete, ako si udržať vzťah? Páry, ktoré robia túto VEC, zostanú spolu najdlhšie Zdroj: unsplash.com
Žijeme v dobe, keď sú rozchody a rozvody na dennom poriadku a je ich stále viac. Aj vás zaujíma, prečo niektorým vzťah vydrží roky? Odborníci vedia odpoveď!

Už aj naši starí rodičia tvrdili, že hádať sa je zdravé a občasná výmena názorov manželstvu prospieva. Nuž, zrejme na tom niečo bude, pretože to potvrdili už aj psychológovia a odborníci na medziľudské vzťahy.

Joseph Grenny, spoluautor úspešnej knihy s názvom Crucial Conversations (Kľúčové konverzácie) povedal, že najväčšou chybou, ktorú robia ľudia vo vzťahu, je vyhýbanie sa jeden druhému. “Niečo cítime, ale sme ticho, minimálne dovtedy, kým to vydržíme,” dodal. 

Zdroj: Thinstockphotos

Grenny ďalej vysvetľuje, že dôvera a intimita sa skutočne zakoreňujú a rastú, keď sa pár vzájomne otvára a pravidelne spolu komunikuje, čo zahŕňa aj výmenu názorov. „Ľudia vôbec netušia, aké im hrozia riziká, keď sa spolu nebudú rozprávať,“ dodal odborník.

Z odborných výskumov vyplynulo, že nedostatok komunikácie bol najčastejším dôvodom nevydarených vzťahov, pričom najviac problémov majú partneri s témami o peniazoch, sexe, či zlozvykoch partnerov.

Grenny tiež poukázal na to, že na skutočnej láske treba pracovať a jej súčasťou je tiež pravda. Práve komunikácia a pravidelné rozhovory sú kľúčom k silnému a dlhodobému vzťahu.

Výskumy prišli tiež k záverom, že dvojice, ktoré sa pravidelne hádajú, majú až 10-krát vyššiu pravdepodobnosť, že zostanú spolu. Výmeny názorov by však nemali byť urážlivé a vulgárne a dvojice by mali problémy riešiť s chladnou hlavou a vopred si premyslieť svoje myšlienky. 

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: babble.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 V SIEDMOM NEBI
22:50 Tulipánová horúčka
01:10 Krimi
22:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
23:10 Káčer Howard
01:45 VEĽKÝ BALÍK
22:00 Najšpinavšie domácnosti II.
00:20 Prison Break: Návrat
02:05 Myšlienky vraha VII.
22:00 Myšiak Philipp (krátky)
22:15 Agi Bagi II.
22:30 Zabi nudu!
22:05 V pasti
23:30 Kapitán Truneo a Svatý Grál
01:20 Mortal Instruments: Město z kostí