Prečo muži prestávajú milovať? Tieto dôvody by mala poznať každá žena

Prečo muži prestávajú milovať? Tieto dôvody by mala poznať každá žena Zdroj: unsplash.com
Na spokojnom vzťahu treba pracovať neustále. Často sa stane, že ženy naberú príliš veľkú istotu a ani si nevšimnú, že muž už dávno stratil záujem.

I keď každý chlap je iný, existujú dôvody, ktoré väčšinu z nich presvedčia, že vzťah radšej ukončia. Buďte v strehu a ak vám na ňom záleží, na tieto veci si dávajte pozor!

Najčastejšie dôvody, prečo vás muž prestane milovať

Ste príliš neodbytná

Ak ho chcete mať neustále pri sebe, bombardujete ho telefonátmi a esemeskami a očakávate, že aj vy budete pre neho stred vesmíru, dajte si spiatočku! Okrem toho, že svojím správaním dosiahnete presný opak, dávate tiež najavo, že nemáte sebaistotu a tiež žiadny iný zmysel života.

Nechajte mu dostatok osobného priestoru a rovnako si užívajte ten svoj. Ak ho budete milovať, ale budete mať svoj okruh priateliek, svoje záujmy a ciele a budete nezávislá, to všetko ho bude nesmierne priťahovať. Mierny odstup je ten najlepší magnet. Vyskúšajte to!

Zdroj: Thinkstock

​Dramatizujete a robíte scény

Žiadny vzťah sa bez menších nezhôd a výmen názorov nezaobíde, ak však robíte neustále scény, zveličujete a robíte z komára somára, zaručene skôr či neskôr odplašíte každého muža. Naučte sa ovládať svoje emócie a myslite na to, že keď budete vo svojich scénach pokračovať, muž sa začne pozerať po iných. Každý jeden totiž túži po veselej partnerke, ktorá je pozitívne naladená.

Zdroj: Profimedia

Cíti sa nedocenený

Muži si to nedokážu priznať, ale majú z lásky strach aj preto, že sa boja odmietnutia. Tiež im nevyhovuje silný spoločenský tlak – čo má správny muž zabezpečiť a dosiahnuť – dobrú prácu, peniaze, úspech, zázemie a schopnosť zabezpečiť rodinu.

Priveľa zodpovednosti a málo uznania sa často odráža aj na správaní k partnerke. Ženy robia veľkú chybu, ak sa na partnera vo všetkom spoliehajú a z prípadných nezhôd obviňujú iba muža. Pochváľte svojho partnera častejšie, prejavte mu vďaku za veci, ktoré sú pre vás samozrejmé, bude sa snažiť ešte viac a najmä, bude spokojnejší. 

Zdroj: unsplash.com

​Keď ho presuniete na vedľajšiu koľaj

Tento problém prichádza najmä vtedy, keď sa partneri stanú rodičmi. Žena je plne zamestnaná dieťatkom a muža a jeho potreby jednoducho presunú na posledné miesto. Buďte vnímavé a citlivé, i keď máte starostí nad hlavu. Muži potrebujú cítiť lásku. Keď nebudú mať sexuálne uspokojenie, podporu a záujem z vašej strany, skôr či neskôr ho budú hľadať inde.

Zdroj: Profimedia

​Keď ho dusíte a beriete mu slobodu

Muži sa nehrnú do spoločného života a manželstva najmä preto, že sa boja o svoj osobný priestor, priateľov a koníčky, ktoré si mohli vychutnávať do sýtosti. Hovorí sa, že keď muž statí svoj priestor, žena ho stráca.

Jedna z najdôležitejších vecí vo fungujúcom vzťahu je, aby sa dvaja milovali a zároveň sa rešpektovali. Tak ako aj vy, aj on potrebuje svoj vlastný priestor, svoj čas, ktorý bude tráviť bez vás. Uistite ho, že mu jeho zvyky a potreby nebudete a nechcete meniť. Spokojnosť bude na oboch stranách.

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: eharmony.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
18:00 PROSTŘENO
16:55 Simpsonovci IV.
17:25 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe USA III.
16:50 Presne takto o rok II. PREMIÉRA
17:55 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:00 Rapotáčik 2
17:10 Maxipes Fík
17:15 Máša a medveď II.
16:00 Továrna na sny
18:15 Barva pleti
20:15 Domino