Slová, ktoré posilnia LÁSKU: 7 viet, ktoré si šťastné páry hovoria každý deň

Slová, ktoré posilnia LÁSKU: 7 viet, ktoré si šťastné páry hovoria každý deň Zdroj: unsplash.com
Ak je vo vašej domácnosti pravidelne počuť tieto frázy, môžete si byť istí, že je medzi vami všetko v poriadku.

Hovorí sa, že nie slová, ale činy sú dôležité. S tým však súvisí aj to, čo partnerovi hovoríte. Ak chcete mať pekný a spokojný vzťah aj po rokoch, tieto vety by ste mali počúvať a aj vyslovovať čo najčastejšie.

Ďakujem ti.

Asi neexistuje väčšia samozrejmosť ako poďakovať za dobrý skutok, radu či pomoc. Lenže aj keď nám toto čarovné slovíčko vtĺkajú rodičia do hlavy od útleho detstva, neskôr vo vzťahoch na neho zabúdame a starostlivosť či pomoc partnera pokladáme za samozrejmosť. Ďakovať by sme pritom mali aj za drobnosti. Partnerovi tak dokazujeme, že si ho vážime.

Zdroj: unsplash.com

Ako sa máš?

Banálna otázka, ktorou však dávate najavo, že vás skutočne zaujíma, ako sa váš partner cíti. Možno by sa mohla zdať zbytočná, keď spolu trávite veľa času, ale nie je. Jedného z vás môže niečo trápiť, alebo môže cítiť neistotu, napríklad pri pracovnom rozhodnutí a nezačne o tom hovoriť, kým sa nespýtate. Touto jednoduchou otázkou prejavíte svoj záujem, ale možno tiež pomôžete partnerovi, aby dostal svoje pocity von.

Zdroj: unsplash.com

Ako sa ti dnes darilo?

Nezáleží na tom, či sa pýtate na to, ako mu to dnes išlo v práci alebo ako to zvládol u zubára. Tým, že vyslovíte túto otázku, mu ukážete, že o neho máte záujem a počúvate, čo vám hovorí.

Zdroj: unsplash.com

Mám ťa rada.

Najmä pri vyslovení tejto vety sa často vyhovárame na to, že dôležitejšie sú skutky. Je to naozaj tak. Pripravte občas partnerovi drobné prekvapenie, napríklad mu prihoďte do tašky obľúbenú čokoládu, keď ide do práce, navrhnite mu jeden večer, ktorý strávite bez detí a mimo bytu, alebo čokoľvek iné. A skúste mu pri tom povedať aj tú čarovnú vetičku, nie je to predsa až také ťažké.

Zdroj: unsplash.com

​Urobím to.

Môže ísť o drobnosti, ako napríklad príprava kávy, vynesenie smetí alebo umytie riadu.  Skrátka o činnosti, ktoré on nemusí mať v láske, ale pre vás to zas taký problém nie je. Ak to pravidelne robíte jeden pre druhého, je to znak toho, že vám to stále klape. Napriek tomu, že nie je vždy všetko ideálne. 

Zdroj: unsplash.com

Ako ti môžem pomôcť?

Táto otázka je ďalším levelom a mali by ste ju používať vo chvíľach, keď vidíte, že váš partner nie je úplne vo svojej koži. Napríklad keď má zlý deň, alebo musí riešiť dôležité úlohy v práci a podobne. Možno ani konkrétnu pomoc potrebovať nebude, pretože musí situáciu vyriešiť sám, ale už len vedomie toho, že ste vedľa neho pripravená so „záchranným kolesom“ je povznášajúci pocit. 

Zdroj: Profimedia

Čo budeme robiť?

Ak vo vzťahu vždy rozhoduje jeden z vás o tom, čo budete spoločne robiť, je to zaručená cesta do záhuby. Takáto dominancia nie je zdravá, sily by mali byť rozdelené. Neznamená to, že nemôže mať ani jeden trochu navrch, ale mali by ste spolu o veciach diskutovať a hľadať konečné riešenia či kompromisy spoločne. Spokojnosť bude obojstranná.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: bustle.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
09:30 POLICAJTI V AKCII
06:05 Planéta bez ľudí II.
06:45 Prvé oddelenie II.
07:05 Chutíš mi
06:30 X Factor Veľká Británia XIII.
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
06:15 Timothy ide do školy
06:40 Bob a Bobek králiky z klobúka
06:50 Máša a medveď I.
06:25 Lagerfeld - důvěrné
08:05 Černí baroni
09:55 Je prostě báječná