TOTO naozaj funguje! 5 spôsobov, ako prebudiť vášeň v dlhodobom vzťahu

TOTO naozaj funguje! 5 spôsobov, ako prebudiť vášeň v dlhodobom vzťahu Zdroj: Profimedia
Kto povedal, že to medzi vami nemôže iskriť aj po niekoľkých rokoch spoločného života?

Iste, každý vzťah sa rokmi mení a z vášnivej a spaľujúcej lásky sa stane obyčajné spolunažívanie naplnené povinnosťami, starosťami a niekedy aj nudou. Všetko však môže byť také, ako na začiatku, dokonca ešte lepšie, musíte však pre to niečo urobiť!

Nechajte si priestor

Paradoxne, ak sa chcete zase k sebe priblížiť a zažiť vášeň a vzrušenie, potrebujete sa najskôr trochu vzdialiť. Nemyslíme tým pauzu vo vzťahu, ale viac priestoru každý iba pre seba. „Po štyridsiatke som si povedala, že si budem nechávať viac času sama na seba. Konečne som začala pravidelne cvičiť, vrátila som sa k svojim koníčkom a občas si vybehnem s priateľkami do kina alebo na kávu. Muž sa priznal, že si všimol, že som ako vymenená. Videl, že som krajšia, spokojnejšia a viac si užívam život. Vraj to bolo pre neho oveľa viac vzrušujúce, ako sexi spodná bielizeň,“ priznala sa čitateľka Dana.

Zdroj: unsplash.com

Nehovorte si úplne všetko

Vzájomná dôvera vo vzťahu je jedna vec a obťažovať partnera s nekonečným množstvom detailov napríklad o svojich kamarátkach, je vec druhá. Príliš veľa informácií, ktoré sa netýkajú vás zbytočne škodí vášmu vzťahu. Skúste sa namiesto toho viac rozprávať o sebe, o svojich plánoch, čo by ste chceli zažiť a po akej spoločnej dovolenke túžite.

Zdroj: Profimedia.sk

Jeden večer iba pre seba  

Po rokoch sa z vášnivých milencov stanú partneri, rodičia, priatelia, či manažéri rodinného rozpočtu. Všetky „funkcie“ sú odrazu prednejšie, ako byť jeden pre druhého príťažlivý. Skúste to zmeniť hneď, i keď to samozrejme nie je jednoduché. Začnite tým, že si vyhradíte minimálne jeden večer v týždni iba pre seba, aspoň niekedy úplne osamote, bez detí. Uvidíte, že všetky povinnosti vás počkajú a vy sa naučíte opäť si vychutnávať vášeň a jeden druhého.

Zdroj: Profimedia

Prebuďte vášeň najskôr v sebe

Ak chcete, aby sa vrátila do vášho vzťahu a života vášeň, musíte byť sama viac vášnivá. Porozmýšľajte nad tým, čo by ste mohli zmeniť. Čo vás robí naozaj šťastnou? Kedy sa vám rozbúcha srdce? Čo vás vzrušuje? Robte to a hovorte o tom s partnerom. Vášeň nie je len o sexe, je to spôsob života, schopnosť vychutnávať si čarovné momenty. Robte to! Dovoľte vášni preniknúť do každej oblasti vášho života a môžete si byť isté, že to začne iskriť aj vo vašej spálni.  

Zdroj: Profimedia

Udržujte oheň vo vzťahu

Ak sa vám podarilo obnoviť vášeň v milostnom živote, vychutnávajte si ju plnými dúškami. Nikdy však nezabúdajte, že vzťah a povestnú iskru vo vzťahu si treba neustále udržiavať. Nečakajte na partnera a preberte iniciatívu vy. Malé sexi prekvapenie, keď príde z práce, horúca sms-ka, či odvážny návrh na sex v aute, ktorý ste si naposledy dopriali ešte v mladosti. Uvidíte, koľko energie a radosti vám pribudne! Odrazu zistíte, že keď máte vášeň, všetko v živote zvládate lepšie a ľahšie.

Zdroj: pinterest.com

Zdroj: mindbodygreen.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Kosti IX.
18:25 Kosti IX.
19:30 ŽREBOVANIE
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie
17:50 Ferdo Mravec
18:15 Rapotáčik
18:25 Máša a medveď I.
17:00 Asterix: Sídliště bohů
18:35 Tvoje tvář má můj hlas
20:15 Domácnost naruby