Prekonajte krízu a nevzdajte sa lásky: Urobte túto jedinú vec a zachráňte si vzťah

Prekonajte krízu a nevzdajte sa lásky: Urobte túto jedinú vec a zachráňte si vzťah Zdroj: Profimedia
Nezáleží na tom, či žijete v manželstve alebo v partnerskom vzťahu. Takmer každá dvojica sa dostane po rokoch do krízy. Odborníčka na vzťahy má univerzálnu pomôcku, ktorá vraj u väčšiny párov zaberá. Vyskúšajte ju tiež!

Či už sa dostanete do partnerskej krízy kvôli finančným problémom, nezhode vo výchove detí, žiarlivosti, nevere či kvôli vyprchaniu lásky, môžete na všetky problémy použiť jediný postup, ktorý podľa nej zaručene funguje.

Jediná rada na prekonanie krízy

Manželská poradkyňa a odborníčka na vzťahy Rachel Sussman má pre všetky páry, ktoré sa ocitnú v kríze z akéhokoľvek dôvodu, jedinú radu, ktorá znie:

SPOMALIŤ a POČÚVAŤ!

Aktívne počúvanie partnera je základom každého dobre fungujúceho vzťahu. Keď komunikácia viazne a obaja sa snažia o to, aby ho ten druhý počúval, nakoniec nie je vypočutý ani jeden a nič sa nevyrieši.

Zdroj: Profimedia

Predstavujete si, že by vás mal partner poznať ako nikto iný a mal by si s vami perfektne rozumieť. Ale ak sa dostanete do situácie, že vidíte ako vám nerozumie a dostanete sa do konfliktu, zrútia sa vám všetky ideály a každá hádka je pre vás hrozným zážitkom.

Odborníčka na vzťahy si myslí, že je úplne v poriadku, ak si partneri nechajú v krízovej situácii chvíľu priestor iba pre seba, aby popremýšľali nad vzniknutou situáciou. Ak na seba totiž v zápale hnevu vychrlia nekonečný prúd slov úplne bez kontroly, povedia mnoho vecí, ktoré ich neskôr môžu mrzieť. Naopak, ak obaja spomalíte, popremýšľate a potom sa budete snažiť o probléme rozprávať, môžete ľahšie zistiť, čo sa naozaj deje.

“Ľudia majú tendenciu sa pri hádke prekrikovať, lebo sa vďaka tomu cítia byť silnejší ako ich partner. To prináša do vzťahu iba zlo. V skutočnosti potrebuje každý z nich iba to, aby ho ten druhý vypočul,” dodala odborníčka na vzťahy.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: thisisinsider.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Dvaja nosáči a video
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Sestry
18:05 Columbo
20:10 Kosti XI.
20:55 Kosti XI.
18:05 Požiarnik Sam IX.
18:25 Okido I.
18:35 Jojko oslávencom
16:35 Slunce, seno, erotika
18:30 Cirque du Soleil: Vzdálené světy
20:15 Car a Matilda