Privolajte si šťastie! 10 spôsobov, ako pritiahnuť pozitívnu energiu do života

Privolajte si šťastie! 10 spôsobov, ako pritiahnuť pozitívnu energiu do života Zdroj: Profimedia
Ak chcete byť naozaj šťastní, zdraví, a plní energie, musíte sa zbaviť všetkých negatívnych vecí zo svojho okolia. Iba pozitívne naladenie vám môže priniesť pozitívny život.

V prvom rade si musíte uvedomiť staré známe: „Každý si je strojcom svojho šťastia.“ Je to skutočne tak, ľudia, ktorí sú naozaj šťastní sa správajú inak, vyhýbajú sa stresu, viac sa usmievajú, chodia do prírody a podobne. Naučte sa, ako si pritiahnuť do života pozitívnu energiu a zmeníte úplne všetko, dokonca aj svoje zdravie.

1. Naučte sa milovať a prijať sa takí, akí ste práve teraz. Spravte si zoznam, aby ste si pripomenuli svoje dobré a pozitívne vlastnosti a dopíšte k nim jednu každý deň. Napríklad: „Dnes som bola maximálne pozitívna väčšinu dňa,“ a podobne.

2. Osloboďte sa od minulých zlyhaní a sklamaní, od toho, kým ste boli včera. Neobviňujte sa za niečo, čo už nedokážete zmeniť a sústreďte sa na prítomnosť. Každý jeden deň zažijete iba jedenkrát v živote, dajte mu šancu, aby sa stal vašim najlepším!

Zdroj: Profimedia

3. Sústreďte sa na seba a na zlepšovanie svojho života. Osloboďte sa od kritiky ostatných, nemíňajte energiu na posudzovanie života iných. Šťastie nájdete iba u seba, tam ho hľadajte a na to sa sústreďte.

4. Nemrhajte svojou energiou a využívajte svoj čas múdro a rozvážne. Vždy, keď sa zameriate na negatívnu situáciu, ovládne vás, vyčerpáte sa a ťažko sa vám bude vracať späť. Obklopujte sa pozitívne naladenými ľuďmi a situáciami, iba tie vám môžu pomôcť k šťastnému životu.

5. Používajte kreatívnu vizualizáciu a svoju predstavivosť vo svoj prospech, nie na vašu škodu. Namiesto zobrazovania najhorších scenárov, si predstavte veci tak, ako ich túžite vidieť v skutočnosti. Vždy si predstavujte ideálne výsledky a šťastné konce, nie strašné a negatívne dôsledky.

Zdroj: Profimedia

6. Ak sa necítite zdravo, nehovorte to každému, nerozoberajte svoj stav pri každej príležitosti. Čím viac pozornosti kladiete na to, čo nechcete vo svojom živote, tým viac energie miniete úplne zbytočne. Jednoducho nevenujte svojmu zraneniu či chorobe pozornosť, radšej sa sústreďte na veci vo vašom živote, pri ktorých sa cítite dobre a uvidíte, že sa čoskoro budete naozaj lepšie a zdravšie cítiť.

7. Buďte vďační za zdravie, lásku a pohodu, ktorú máte. Naučte sa prejavovať vďačnosť a uvedomovať si všetko, čo vám bolo v živote dané. Všetky tieto pocity budú prispievať k upevňovaniu vášho zdravia, vitality a šťastia.

8. Uvedomte si, že máte silu uzdraviť sa. Táto liečivá sila pochádza z myšlienok a pocitov, ktorými sa napĺňate. Umožnite pozitívnym myšlienkam cirkulovať, eliminujete tak stres a posilníte si imunitný systém.

Zdroj: Profimedia

9. Naučte sa uvedomovať si šťastie. Vychutnajte si tento moment. Zastavte sa na chvíľu. Nerobte nič. Milujte seba aj svojich blízkych. Buďte vďační. Urobte si zo svojho šťastia prioritu číslo jedna. Keď budete v stave šťastia čo najčastejšie, posilníte si imunitný systém a umožníte telu využívať energetické sily na liečenie.

10. Smejte sa! Usmievajte sa na seba, na okolie, na život! Spomínajte často na veselé a pozitívne spomienky, pripomínajte si momenty, ktoré vás vždy dokázali rozosmiať. Akonáhle budete usmiati svojim vnútrom, rozšíri sa radosť a šťastie do celého vášho života a dokážete tak poraziť všetko zlé a negatívne, čo sa vám postaví do cesty.

A úplne na záver, nezabúdajte, že človek rozmnožuje svoje vlastné šťastie takou  mierou, akou ho dáva iným.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: wordpress.com

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:35 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
07:45 V zajatí hlbín
05:40 Najšpinavšie domácnosti
06:25 Extrémni žgrloši II.
06:45 Extrémni žgrloši II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti II.
05:40 Zoolander
07:20 Barva vítězství
09:45 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou