Vedeli ste, že existuje 5 stupňov lásky? Väčšina uviazne pri treťom, patríte k nim?

Vedeli ste, že existuje 5 stupňov lásky? Väčšina uviazne pri treťom, patríte k nim? Zdroj: Profimedia
Možno si okolie myslí, že ste ideálny pár, ale vy pochybujete, či ste naozaj s tým správnym. Láska má viacero štádií, ak vám to úplne neklape, možno ste sa zasekli na jednom z nich.

Prečo sú niektoré páry dokonalo šťastné a vydržia bok po boku po celý život a iným sa vzťah rozpadne už po pár rokoch? Známy psychológ Jed Diamond prišiel po 40-ročnom výskume na to, že väčšina ľudí nájde v živote skutočnú lásku, problém je v tom, že nezvládnu prejsť všetkými jej fázami, ktorých je päť. Tvrdí, že mnohí zaseknú v tretej fáze. Možno je to aj váš prípad!

Zamilovanie

Každý, kto to prežil, to cítil veľmi podobne. Začiatky bývajú najkrajšie, obaja majú pevne nasadené ružové okuliare, milujú sa a hoci spolu trávia veľa času, nevidia na sebe žiadne chyby a sú ochotní pre svoju lásku priniesť aj modré z neba. Fáza zamilovanosti môže trvať od niekoľkých mesiacov až približne po dva roky. Potom sa začne postupne “rozvidnievať” a obaja sa začnú na seba a na svoj vzťah pozerať reálnejšie.

Zdroj: Profimedia

​Stabilný pár

Poznáte sa už oveľa lepšie, vaša láska má pevný základ a začínate spoločne riešiť takmer všetky problémy a životné situácie. Je to šťastné obdobie, máte vo svojom partnerovi oporu, cítite sa chránení a nadobúdate istotu, že ste našli toho pravého. Je medzi vami naozaj silné puto a cítite istotu, že váš vzťah nemôže nikto a nič ohroziť.

Zdroj: Profimedia

Rozčarovanie

Toto je fáza, ktorá je pre vzťah veľkou skúškou a mnohé dvojice ju neustoja, alebo v nej zostanú “uväznené” aj niekoľko rokov. Je to štádium, v ktorom sa rozplynú vaše ilúzie, partnera poznáte tak dokonalo, že presne viete, čo povie alebo spraví. Idete si vzájomne na nervy a často rozmýšľate nad tým, či má zmysel v takomto vzťahu zotrvať. Staré známe klišé – na spokojnom vzťahu treba pracovať, platí práve v tomto štádiu vzťahu viac, ako inokedy. Aj šťastné páry, ktoré poznáte, si tým prešli, ale namiesto toho, aby partnera opustili, zabojovali. Urobte to tiež, iba tak sa posuniete ďalej.

Zdroj: Thinkstockphotos

​Vytváranie naozajstnej a trvalej lásky

Ak ste zvládli tretí stupeň, môžete sa tešiť, už to bude len lepšie! Už viete o všetkých nedostatkoch vášho partnera, prijali ste ich a naučili ste sa s nimi žiť. Veľmi dobre si uvedomujete, že tak, ako nie je dokonalý on, aj vy máte svoje chyby a nedostatky. Namiesto rozčuľovania nad hlúposťami sa zameriavate na podstatnejšie veci a snažíte sa v každej situácii nájsť pozitívnu stránku, rovnako aj na partnerovi.

Zdroj: pinterest.com

​Nerozlučná láska

Ak ste prekonali predchádzajúce štádiá lásky, posledná fáza bude pre vás odmenou za všetko, čo ste spolu prekonali. Zvládli ste ťažké skúšky, prekonali mnoho konfliktov a napriek tomu ste to nevzdali a vydržali. Teraz máte medzi sebou naozaj silné, hlboké a najmä trváce puto, ktoré prekoná všetko. Obaja viete, že všetko, čo ste spolu zažili bolo na niečo dobré, veľa ste sa vzájomne naučili a po svojom boku si iného partnera neviete a ani nechcete predstaviť. Užívajte si to, mnohí tento krásny stav nikdy nezažijú!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: theirritablemale.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:00 Súdna sieň
11:00 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:35 Dovidenia, stará mama! II.
11:35 Áno, šéfe USA II.
12:30 NA CHALUPE
10:00 Prvé oddelenie II.
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
10:35 Okido II.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
09:50 Lagerfeld - důvěrné
11:25 Dívka z románu
13:10 Okruh