Zúčastnením sa súťaže súhlasíte s podmienkami

", "url": "https://prezenu.joj.sk/laska-a-sex/161825-stale-nemate-vytuzeny-vztah-odbornik-prezradil-v-com-robime-najvaecsie-chyby", "mainEntityOfPage": { "@type": "WebPage", "@id": "https://prezenu.joj.sk/laska-a-sex/161825-stale-nemate-vytuzeny-vztah-odbornik-prezradil-v-com-robime-najvaecsie-chyby" }, "description": "Asi väčšina bude súhlasiť s tým, že vzťahy medzi mužmi a ženami sú čoraz náročnejšie. Komplikovanejšie je aj to, ako sa k nim vlastne dopracovať. Každý z nás má v sebe mnoho otázok spojených so vzťahmi, a tak sme sa na ne opýtali odborníka. ", "articleSection": [ "Láska a sex" ] }

Stále nemáte vytúžený VZŤAH? Odborník prezradil, v čom robíme najväčšie chyby

Stále nemáte vytúžený VZŤAH? Odborník prezradil, v čom robíme najväčšie chyby Zdroj: Profimedia
Asi väčšina bude súhlasiť s tým, že vzťahy medzi mužmi a ženami sú čoraz náročnejšie. Komplikovanejšie je aj to, ako sa k nim vlastne dopracovať. Každý z nás má v sebe mnoho otázok spojených so vzťahmi, a tak sme sa na ne opýtali odborníka.

Z každej strany dostávame „zaručené“ rady, ako získať svojho vyvoleného či vyvolenú. „Musíš hrať nedobytnú, no zároveň mu dať najavo, že o neho stojíš. Nikdy sa mu neozvi prvá. Dávaj mu komplimenty, ale tak, aby ťa neprekukol...“ Točí sa vám z toho všetkého hlava?

Zdá sa, že vzťahy sa stávajú komplikovanou hrou plnou nezmyselných pravidiel, rôznych hádaniek a akosi sa z nich vytratila prirodzenosť. Čo teda robiť ak túžime po skutočnom vzťahu, no už vlastne ani nevieme, ako na to?

Vyspovedali sme odborníka

Tieto pocity má mnoho z nás, preto sme sa rozhodli obrátiť sa na odborníka, ktorý je v oblasti vzťahov naozaj doma. Nebolo to však vždy tak, aj on si musel prejsť dlhú a náročnú cestu, aby sa dopracoval k odpovediam.Nakoniec ich našiel a dnes radí ostatným, ako získať to, po čom túžia.

Michal Kopecký je zakladateľom najpopulárnejšieho slovenského blogu o mužoch, ženách a vzťahoch akozbalit.sk a autorom knihy Príťažlivosť. Jeho cieľom je pomôcť chlapom stať sa schopnejšími, príťažlivejšími a priniesť tak ženám lepšie zážitky. Samozrejme to platí aj opačne. Prečítajte si, ako vidí dnešné vzťahy odborník Michal Kopecký.

Aké chyby robia ženy na rande?

Nie sú to chyby, ktoré by chlapov nejako veľmi odrádzali. V minulosti som sa stretol s vyše 130 ženami a niektoré zvykli napr. meškať alebo pri platení pozerať vždy do mobilu. No stretol som aj nespočetné množstvo skvelých žien, ktoré prišli v predstihu a dokonca sa samé ponúkli, že zaplatia nielen za seba, ale aj za mňa. V tom prípade som vždy pozýval nabudúce ja. Som toho názoru, že by to malo byť aspoň trochu rovnocenné. Určite by mal chlap pozývať na prvom stretnutí, to je v poriadku. No keď nabudúce pôjdete do kina a on vezme lístky, vy sa s pokojným svedomím ponúknite, že vezmete pukance. Bojujeme za rovnocennosť predsa. Platí teda všade.

Čím dokáže žena zaručene odplašiť chlapa?

Najviac ma asi odpudzuje prílišná dostupnosť. Keď sa ani nesnažím a žena hneď so všetkým súhlasí. Aj my chlapi potrebujeme výzvy! Baví nás dobýjať ženy a taká tá ľahká nedostupnosť. Chceme si to zaslúžiť. Netreba to však s tou nedostupnosťou preháňať. Dokonca ma dokážu odpudzovať aj ženy, ktoré sa nedokážu samy ozvať či vyvinúť nejakú aktivitu samy od seba. Síce v menšom množstve, ale predsa.

Ako môže žena na základe správania muža rozoznať, že z toho nebude dlhodobý vzťah?

Fantastická otázka. Taký chlap sa nerád baví o vzťahu a ide na všetko príliš rýchlo. Nie je za prílišnú romantiku, dlhé naťahovanie sa a randenie. Nebude vás brať príliš na verejnosť a nebude vás zoznamovať s kamarátmi či s rodinou. Namiesto u neho doma sa budete zašívať po hoteloch či v aute a akýmkoľvek prejavom citov z jeho aj z vašej strany sa bude vyhýbať.

Čím to je, že sa v dnešnej dobe chce čoraz menej chlapov viazať?

Podľa môjho názoru je už v dnešnej dobe vzťah luxus. Spoznávame množstvo ľudí, z ktorých si môžeme vyberať a porovnávame. Chceme si dlhšie užívať slobodu, pracovať na svojej kariére, cestovať… Je to aj tým, že sex sa stal dostupnejším a mnohé ženy to už príliš dlho nenaťahujú tak, ako v minulosti.

Na základe čoho si muž zaradí ženu do skupiny na vzťah alebo iba na sex?

Sex môžeme mať takmer s každou, vzťah však určite nie. Sex môžeme mať so ženou, ktorá nás priťahuje sexuálne, je vášnivá a zvodná. V tomto sme my chlapi veľmi jednoduchí. Do vzťahu však treba mať aj iné veci okrem výzoru - pozornosť, starostlivosť a ostatné. Niektoré moderné ženy pracujú primárne na tom, aby chlapa zaujali vizuálne - dávajú si zväčšovať prsia, pery, predlžujú si vlasy. Ale akosi zabúdajú na rozvoj svojej osobnosti, sebavedomia a takých tých prirodzených ženských vecí, ako je starostlivosť o dieťa či o chlapa.

Čo dokáže muža najviac zaujať na žene?

Možno to poviem na rovinu a bez servítky, ale je to výzor. Prestaňme si už klamať, že pozeráme ženám primárne do očí a že nám ide vyslovene o čistotu ich duše. V prvom momente chlapa zaujme práve to, ako žena vyzerá. Sme tak nastavení. Je to fakt. To však neznamená, že je to to jediné, čo nás na žene zaujme. Je to však to prvé a podstatné. Z prázdnej misky sa však nikto nenaje, preto žena potrebuje pracovať okrem svojho vzhľadu aj na svojich vlastnostiach. Keď teda nechce, aby ju chlap chcel len na to jedno (keď sa príliš sústredí na to, ako vyzerá a pôsobí).

Ako sa má žena postaviť k tomu, keď jej muž povie, že nehľadá dlhodobý vzťah? Má to okamžite vzdať alebo je tam stále šanca, že zmení postoj?

Toto je veľmi ťažká otázka a nerád by som čitateľkám dal jasnú odpoveď, čo majú robiť. Vždy je tam totižto šanca. On ho nemusí hľadať v tomto momente a možno nie práve s vami. Toto vysvetľujem aj chlapom. Že žena neodmietla ICH, ale odmietla ich “ponuku”. Teda to, čo pre ňu v tom danom momente predstavovali. Akonáhle však chlapi na sebe popracujú, zlepšia svoje myslenie, správanie, život, tak sú pre ženu príťažlivejší a vie si s nimi niečo predstaviť. Určite však neodporúčam, aby tomu teraz ženy podriadili celé svoje bytie. Stretávajte sa aj s inými chlapmi, dajte tomu voľný priebeh, užívajte si život a pokojne buďte ďalej v kontakte. Kto vie, možno motyka vystrelí…

Kde si muži najčastejšie nájdu partnerky?

Záleží od toho, kde sa najčastejšie nachádzajú. Ak sú na sociálnych sieťach či zoznamkách väčšinu svojho času, tak si nájdu partnerku tam. Keď veľa času trávia v práci, tak si pravdepodobne padnú do oka s kolegyňou. Ak chodia pravidelne do prírody a športovať, môžu spoznať ženu tam. Poznám však aj takých, ktorí spoznali lásku svojho života na diskotéke alebo náhodne pri nákupe oblečenia. Platí však to, že by sme mali byť otvorení možnostiam, vyhľadávať ich a chodiť častejšie medzi ľudí. Nikdy totiž neviete…

Ako ste sa dostali k tomu, že radíte mužom v oblasti vzťahov?

Je potrebné povedať, že dlhé roky počas mojej mladosti som bol nesebavedomý, nekomunikatívny, introvertný chlap, ktorý nevedel, ako na ženy. Nevedel som, o čom sa s nimi mám baviť, ako sa s nimi zoznámiť a ako nebyť len ich kamarát. A tak som aj dopadol - bez priateľky či sexu. Začal som však na sebe pracovať, išiel som cestou pokus-omyl a postupne som prichádzal na to, čo mi pri ženách funguje (a privádza ma k bozku či k sexu) a čo naopak nie. Potom už len stačilo robiť menej chýb a hlúpostí (ktoré dámy určite dobre pri dnešných chlapoch poznajú) a robiť viac vecí, ktoré mi prinášali výsledky. Z môjho okolia kamarátok a kamarátov som zistil, že aj ďalší majú podobné výzvy v živote, ako som mal ja a rozhodol som sa s nimi zdieľať to, na čo som sám prišiel. Založil som blog, začal som písať články, točiť videá a moje rady sa dostali už k vyše 2 miliónom ľudí.

Aplikujete to, čo radíte iným, aj vo svojom osobnom živote?

Pravdaže, každý jeden deň. Žijem tým. Snažím sa ísť ostatným príkladom. Bolo by trúfalé, keby som druhým radil to, čo sám nerobím. Preto neustále na sebe pracujem, vzdelávam sa, rastiem, stretávam sa s ľuďmi a hľadám nové spôsoby, ako zlepšovať a zefektívňovať to, čo robím. A o všetko toto sa delím aj s ostatnými.

Dostávate spätnú väzbu od svojich čitateľov? Pomohli niekomu vaše rady nájsť si dlhodobý vzťah?

Pravidelne mi píšu chlapi, ako si konečne našli priateľky, ženy, zvýšilo sa im sebavedomie, zlepšila komunikácia a priniesli do svojho života viac žien a sexu. Vždy ma poteší takáto spätná väzba, keď moje rady u niekoho fungujú a aplikujú ich. Robím s nimi na svojom blogu rozhovory či videá a vytvoril som Sieň slávy, kde každého takéhoto chlapa uverejňujem. Už ich je tam vyše 200. Dokonca mi píšu aj ženy, že si v mojich radách našli niečo pre seba aplikujú to pri chlapoch.

Práve vám vychádza kniha s názvom Príťažlivosť, pre akých mužov je určená? V čom konkrétne by im mala pomôcť? A ak by si chceli ženy prečítať vašu knihu, v čom by mala mať prínos pre nich?

Moja najnovšia kniha Príťažlivosť pomáha chlapom, aby priťahovali ženy úplne prirodzene tým, akí sú, bez miliónov na účte, bavoráka v garáži, tehličiek na bruchu či výzoru Taliana. Príťažlivosť je totižto tá “iskra” či “chémia”, ktorú ženy tak zúfalo na chlapoch hľadajú a potrebujú. Verím tomu, že keď budú chlapi pracovať primárne na sebe, svojom sebavedomí, hodnote, príťažlivosti, charizme či komunikácii, nebudú musieť ženy baliť na rôzne naučené triky či finty baličov. Zároveň v nej vyvraciam mnohé mýty, ktorým sme za tie roky výchovy, amerických filmov, románov či od kávičkových kamarátok uverili. Očividne nie je v dnešných vzťahoch medzi mužmi a ženami niečo v poriadku a mojím poslaním je pomôcť chlapom stať sa schopnejšími a príťažlivejšími a prinášať tak ženám lepšie zážitky. A ako pomôže ženám? Mnohé z mojich princípov a konceptov fungujú aj obrátene. Stačí si vymeniť role muža a ženy a funguje to podobne. Už mnohé ženy mi písali, že si kúpili moju knihu. V tomto vás obdivujem dámy. Ste aktívne a zvedavé a chcete na sebe pracovať.

SÚŤAŽ!

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte skvelú knihu Príťažlivosť. Odmeníme troch z vás! Stačí vyplniť formulár pod článkom a možno sa usmeje šťastie práve na vás. Výhercov vyžrebujeme 27. 5. 2016 a budeme ich kontaktovať prostredníctvom e-mailu.

Zúčastnením sa súťaže súhlasíte s podmienkami

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
18:20 Doktori II.
19:35 Profesionáli III.
20:25 Lady Grey
18:55 Súdna sieň
20:10 Dr. House II.
21:00 Hawaii 5.0 IX.
19:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
18:05 I pro lásku se zabíjí
20:15 Fakjů pane učiteli 3
22:20 Napříč časem