Najkrajšie filmové vyznania lásky: Romantické scény, na ktoré sa nezabúda

Najkrajšie filmové vyznania lásky: Romantické scény, na ktoré sa nezabúda

Aj medzi romantickými filmami sa nájdu také, ktoré vás zasiahnu, hoci medzi milovníkov “slaďákov” nepatríte. Spomeňte si s nami na tie, ktoré nás dojali aj pobavili.

Romantické filmy môžu mať rôznu podobu. Niektoré sú sladké až príliš, a potom sú také, ktoré v nás dokážu vyvolať silné emócie bez ohľadu na to, akej sme povahy. Aj tieto sú toho dôkazom.

TITANIC

Legendárny Titanic nesmie chýbať v žiadnom rebríčku romantických filmových scén. Pri plavbe luxusnou loďou vzplanie vášnivý príbeh medzi chudobným chlapcom Jackom a bohatou a zadanou Rose. Vo filme je silných a vášňou nabitých scén niekoľko, ale len jedna z nich sa stala doslova kultovou - keď sa dvojica stretne na lodi a Jack ukáže Rose, ako sa lieta. Romantická scénka a pieseň My Heart Will Go On rozplakala snáď aj najväčších tvrďasov. Pozrite sa na mladučkého Leonarda DiCapria a Kate Winslet v jednej z najkrajších filmových scén…

PRETTY WOMAN

Do zoznamu najromantickejších filmov rozhodne patrí aj tento film, ktorý sa stal doslova kultovým vo svojej kategórii. Príbeh modernej Popolušky pozná väčšina z nás naspamäť a hoci ide o obyčajný a naivný dej, aj po neuveriteľných 26-tich rokoch má stále niečo do seba. Richard Gere a Julia Roberts predviedli skvelé herecké výkony, pripomeňme si záverečnú „balkónovú romantiku...“

LÁSKA NEBESKÁ

Film mal premiéru v roku 2003 a ukazuje rôzne príbehy a podoby lásky. Prvá detská láska, nešťastná láska či láska rodičovská. Všetky príbehy sa navzájom prelínajú a spája ich aj prekrásne čaro Vianoc. Jeden z hlavných hrdinov sa rozhodol vyznať lásku svojej vyvolenej úplne bez slov, pomocou kartičiek. Kto si pamätá na túto scénku?

TAKMER AKO LÁSKA

Ashton Kutcher a Amanda Peet zahviezdili v tomto podarenom filme ako Oliver a Emily. Dvaja úplne odlišní ľudia prežili rýchly sex na palube lietadla, ale zároveň si uvedomili, že nemajú nič spoločné. V priebehu ďalších rokoch ich však osud stále dával dohromady, vždy však v nepravú chvíľu. Po niekoľkých rokoch obaja zistili, že medzi nimi niečo je. Niečo ako láska… Film je príjemnou romantickou oddychovkou s niekoľkými vtipnými aj dojímavými scénkami. Toto vyznanie lásky je jednou z nich…

Aj tieto filmy o láske zaujali

Vydarených romantických filmov je veľmi veľa. Určite medzi ne patrí Hriešny tanec, Notting Hill, P.S. Milujem ťa, Amélia z Montmartu, Duch, Návrat do Could Mountain, Skrotená hora, zo starších napríklad Raňajky u Tiffanyho, Casablanca, Odviate vetrom, Keď Harry stretol Sally a mnohé ďalšie.

Máte aj vy svoj obľúbený romantický film alebo filmovú scénku? Napíšte nám do komentárov pod článkom!

Pozrite si ďalší film, ktorý vás presvedčí, že láska vždy zvíťazí. Dajte si Rande na Valentína už dnes o 20:45 na WAUke.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:40 Krimi
07:25 Noviny TV JOJ
06:15 Ninja Factor USA IV.
07:00 Simpsonovci XVI.
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 TOP STAR
05:35 Nákupné maniačky
06:20 TIPOS INFO
05:20 Robošváb II.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
07:00 Maradona
08:45 Vánoční srdce
10:15 Phoebe v říši divů