Aj známe páry potvrdzujú, že láske na veku nezáleží. Je starší partner výhodou?

Aj známe páry potvrdzujú, že láske na veku nezáleží. Je starší partner výhodou?

Keď sa žena zamiluje do výrazne staršieho muža, nevidí v tom žiaden problém. Veľký vekový rozdiel partnerov má však aj odvrátenú stránku.

Zo štatistík vyplýva, že väčšina žien tvorí pár s mužom, ktorý je od nej starší maximálne do desať rokov. Výnimkou však nie sú partnerstvá, kde je partner starší aj o 20 rokov a viac.

Samozrejme, vždy je to individuálne a ťažko sa posudzuje, čo je dobré a čo nie. Inak je to v prípade 18- ročnej slečny, ktorá si začne s 50-tnikom a iné je, ak si zrelá žena nájde o 20 rokov staršieho muža.

Vo všetkých prípadoch však platí, že žena, ktorá si začne s výrazne starším partnerom, musí rátať aj s niekoľkými nepríjemnými faktami.

  • Uvedomte si, že kým vy sa budete cítiť ešte plná elánu a energie, váš partner začne viditeľne starnúť.
  • Ak chcete, aby váš starší partner bol aj otcom vášho dieťaťa, mali by ste vedieť, že aj mužom vekom klesá potencia a spermie sa tiež správajú inak ako v mladosti.
  • Kým vy budete ešte pracovne, fyzicky aj spoločensky aktívna, on bude potrebovať pokoj.
  • Postupne sa začnú prejavovať choroby a problémy súvisiace s jeho vekom, takže z partnerky sa veľmi rýchlo stane aj opatrovníčka.
  • Ak sa rozhodnete mať dieťa so starším mužom, musíte si uvedomiť aj to, že sa postupne budete o ne starať sama a navyše budete opatrovať aj jeho.

Je pravdou, že skutočná láska prekoná všetky prekážky, ale treba žiť v realite a myslieť na to, že elixír na večnú mladosť ešte nikto nevymyslel.

Harrison Ford a Calista Flockhart

Aj v šoubiznise nájdeme niekoľko krásnych párov, ktoré potvrdzujú, že vekový rozdiel ich láske nebráni. Medzi najznámejšie páry patrí napríklad 71-ročný Harrison Ford, ktorý sa pred pár rokmi zosobášil s herečkou Calistou Flochart, ktorá je od neho mladšia o 22 rokov.

Zdroj: Profimedia
Na začiatku ich vzťahu mala už Calista adoptovaného syna Liama, ktorého si Ford okamžite obľúbil. Zdá sa, že práve táto dvojica je peknou ukážkou toho, že aj s veľkým vekovým rozdielom to môže fungovať.

Ani týmto párom vekový rozdiel neprekáža

Medzi ďalšie známe páry, v ktorých je partner výrazne starší patrí napríklad Mary Kate Olsen, ktorá žije s bratom bratom Nicolasa Sarkozyho, Olivier je od nej o 18 rokov starší. Šťastnú dvojicu Roda Stewarta a fotografku Penny Lancaster delí 26 rokov, a najslávnejšia česká dvojica Karel Gott so svojou Ivankou má medzi sebou rozdiel neuveriteľných 36 rokov.

Nenechajte si ujsť charizmatického Harrisona Forda v romantickej dráme Navždy mladá už dnes večer o 20:45 na WAU-ke.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:40 Krimi
07:25 Noviny TV JOJ
06:15 Ninja Factor USA IV.
07:00 Simpsonovci XVI.
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 TOP STAR
05:35 Nákupné maniačky
06:20 TIPOS INFO
05:20 Robošváb II.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
07:00 Maradona
08:45 Vánoční srdce
10:15 Phoebe v říši divů