4 znaky toxického vzťahu: Ako rozpoznáte, že sa v ňom nachádzate?

4 znaky toxického vzťahu: Ako rozpoznáte, že sa v ňom nachádzate? Zdroj: Thinkstock
Kto by nechcel zažívať plnohodnotný vzťah plný lásky? Lenže niektoré putá skôr pripomínajú väzenie. Ako zistiť, že sa nachádzate v toxickom vzťahu?

Všetko to, čo je v živote toxické, je po záruke. Takých veci je nutné sa čím skôr zbaviť, pretože zničia všetko naokolo. Lenže priznať si, že práve my zotrvávame v toxickom vzťahu, nie je jednoduché. A možno preto, lebo o tom ani nevieme. Hranica medzi zdravo vyvíjajúcim sa vzťahom a vzťahovým peklom, je tenká. Ako teda zistiť, či je to aj váš prípad?

Niekto z vás je žiarlivý

Žiarlivosť sa viaže na nedôveru, ktorá dokáže mať ničivé následky. Váš partner alebo vy, ste závislí na tom, čo robí, kde je a čo asi myslí. Niektorí tvrdia, že zdravá žiarlivosť patrí do vzťahu, lenže určiť dávku žiarlivosti je príliš krehkou záležitosťou. Kedy je jej už veľa a kedy zase málo. Odborníci vo vzťahu sa zhodujú v tom, že nikto nemá právo vlastniť náš život a postoje. Preto by sme si mali dôverovať.

Zdroj: Thinkstock

Pocity viny

Toxický partner vás dokáže obviniť z čohokoľvek. V prípade, že sa niečo stratí, pravdepodobne za to budete niesť vinu vy. Na základe projektovania vlastných pocitov do vášho vzťahu sa snaží ničiť, vyvoláva krivdy a celý vzťah je viac boľavý ako šťastný.

Zdroj: Thinkstock

V akej fáze vzťahu ste vy? Čítajte: Vzťahy sú pre nás darom, lekciou alebo utrpením: Ktorý typ prežívate VY?

Nestabilný partner

Je ako sopka. Ako gejzír, ktorý vystriekne, keď to najmenej čakáte. Jeden malý rachot dokáže vyhodiť do povetria všetko, čo ste vybudovali. Žiť s partnerom, ktorý vybuchne pri každej maličkosti dokáže zabiť pekné veci vo vzťahu. Pomaly, ale isto.

Nemôžete byť sám sebou

Pokiaľ nemôžete byť sama/sám sebou, bude vás vzťah dusiť. Raz to príde, že sa budete chcieť nadýchnuť, no potom sa všetko skončí. No zároveň až vtedy môžete začať žiť život, ktorý vás bude napĺňať.

Zdroj: Higherperspectives.com

TV Program

05:15 Noviny TV JOJ
06:05 Krimi
06:35 Noviny TV JOJ
05:00 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
07:05 NOVÁ ZÁHRADA
05:30 Nové bývanie
06:00 Mutanti
06:40 Mutanti
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:10 Výlet s mámou
08:00 Jmenuji se Jerry
09:50 Rande naslepo