10 momentov, pre ktoré sa oplatí MILOVAŤ: Láska je zmyslom života

10 momentov, pre ktoré sa oplatí MILOVAŤ: Láska je zmyslom života Zdroj: Pinterest.com
Láska vie vyčariť úsmev, ale aj spôsobiť mnoho bolesti. S láskou to nie je ľahké. Ale kto povedal, že je život ľahký? Isté je však, že sa oplatí žiť. Oplatí sa milovať.

Láska je strašne bohatá, láska, tá všetko sľúbi, no ten čo ľúbil, sklamal sa a ten, čo sklamal, ľúbi – spoznávate slová Miroslava Váleka? V každom prípade to poznáte vo svojom živote. Láska vie vyčariť úsmev, ale aj spôsobiť mnoho bolesti. S láskou to nie je ľahké. Ale kto povedal, že je život ľahký? Isté je však, že sa oplatí žiť. Oplatí sa milovať. V láske neexistujú žiadne pravidlá. Môžeme síce študovať príručky, snažiť sa zvládnuť svoje city, ale na čo to vlastne je?

Nakoniec aj tak rozhodne srdce a nám neostane nič iné, ako ho počúvnuť.

1. Láska nám dáva slobodu

Zdroj: Pinterest.com

V láske je potrebný priestor na to, aby mohli milovať. Byť príliš blízko, pri sebe, v sebe znamená byť na sebe závislý. A to s láskou nemá nič spoločné. Poznáte ten príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí boli pri sebe tak blízko, až sa nemohli milovať? Je to presne o tom, že závislý človek na druhom je nešťastný, kým slobodný človek je vo vzťahu šťastný...

2. Láska nás učí byť lepšími a silnejšími

Zdroj: Pinterest.com

Žena je schopná odpustiť a vzdať sa čohokoľvek, ale jediné, čo mužovi nikdy neodpustí je, keď ju opustí. Poznáte tie pocity, keď si myslíte, že „toto“ mu už neodpustíte? No každým odpustením vaša láska narastá na sile.

3. Láska nám ukazuje smer

Zdroj: Pinterest.com

Láska sa rodí z maličkostí, z ktorých sa žije a pre ne aj umiera. Niekedy zabúdame na to, prečo toho druhého vlastne milujeme. No v momente, kedy by sa mal vzťah rozpadnúť, si uvedomíte detaily, ktoré na ňom/na nej stále milujete...

4. Láska nám dovoľuje milovať rozdiely

Zdroj: rebloggy.com

Niekoho milovať, to znamená, milovať jeho inakosť. Hoci váš náprotivok schudol, pribral, ochorel či prišiel o svoje ruky a nohy, stále ho milujete. To je dôkaz toho, že láska má duchovný pôvod. Je niečím viac, ako zamilovanie sa do krásnych očí. Láska je tajomstvo...

5. Láska nás učí rozumieť

Zdroj: Thinkstock

Skutočná láska je umenie nájsť niekoho, s kým si rozumieme lepšie ako so sebou samým. V okamihu, kedy sa stretnete so svojím milovaným/milovanou, sa niečo zlomí. Niečo sa zmení. Všetko je iné, hoci sa všetky dni podobajú tým predchádzajúcim. Lenže jedno stretnutie zmenilo pohľad na to, aký je život krásny a vy sa tešíte na ďalšie stretnutia...

6. Láska nás učí hovoriť o tom, čo nechceme

Zdroj: Thinkstockphotos

Milenci sa spolu nikdy nenudia, lebo sa rozprávajú iba o sebe. A hoci to znie egoisticky, nie je to celkom tak. Tie momenty, kedy sa spolu pozeráte do očí a hovoríte si o svojich malých nedokonalostiach na tvári a tienistých stránkach duše, sú vzácne. Vtedy zo seba dostávate nehu a všetko to skryté zo svojho vnútra.

7. Láska zviditeľňuje maličkosti

Zdroj: Pinterest.com

Aby sa láska zrodila, stačí len malá nádej. Nádej potom môže po dvoch alebo troch dňoch pominúť, no láska je už na svete. Stačí tak málo k tomu, aby ste všedné dni strávili zmysluplne.

8. Láska nás učí žiť, nie prežívať

Zdroj: Fabio Astone

Keď skutočne milujete, zažívate všetko tu a teraz. Láska vás koncentruje na prítomne okamihy. Všímate si potreby toho, koho milujete a ste pripravený urobiť pre neho všetko. Život, napriek tomu, že niekedy stráca svoj lesk, dostáva zmysel po každom bozku, pohladení, po slovách porozumenia a detskom smiechu.

9. Láska je náš život, naše rozhodnutie

Zdroj: Thinkstock

Slová Exupéryho hovoria jasne: Ak niekto bedáka, že ho zradil svet, robí tak preto, lebo to on zradil svet. Ak niekto narieka, že láska mu nepriniesla šťastie, robí tak preto, lebo v láske klamal sám seba. Láska nie je len podarúnok, ktorý sa prijíma.

10. Láska nám dáva zmysel

Zdroj: Pinterest.com

Život je krásny, ak vieme, pre koho žijeme. 

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

13:00 Rodinné záležitosti
14:20 Súdna sieň
15:25 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
13:00 Simpsonovci XXII.
13:30 Simpsonovci XXII.
14:00 Kutyil s.r.o.
13:05 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
14:05 Spravodlivosť v krvi IX.
15:00 Policajt z L.A.
12:55 Agi Bagi
13:15 Malý medvedík
13:40 Policajná hliadka
11:40 Cesta za snem
13:25 Náhradní plán
15:05 Útěk z polygamie