MANIPULÁTOR: Raz vás miluje, inokedy z vás urobí neschopného človeka!

MANIPULÁTOR: Raz vás miluje, inokedy z vás urobí neschopného človeka!
Aj vy máte vo svojom okolí človeka, ktorý manipuluje vás alebo niekoho iného? Je to človek, ktorý potrebuje váš chrbát na to, aby sa dostal tam, kde chce. Viete ho rozpoznať?

Stretávame ich v práci, alebo ich máme medzi priateľmi, či v rodine. No asi najhorším prípadom je, ak  s ním žijeme v partnerskom vzťahu. Mnohé ženy alebo muži žijú s partnermi, s ktorými nikdy nevedia, čo a ako... Raz sú zamilovaní až po uši, inokedy premýšľajú nad rozchodom. Aké ďalšie temné stránky majú manipulátori?

Prečo priťahujeme manipulátorov?

V prípade partnerských vzťahov je manipulácia vždy len dočasným javom, pretože taký vzťah sa raz musí rozpadnúť. Vzťah je nabitý zlou energiou, polopravdami a dennodenným vydieraním. A nielen ten, kto manipuluje je manipulátorom. Keďže partner je naším zrkadlom, odráža také vlastnosti, ktoré máme my sami. Buď ich potláčame, alebo ich nechceme vidieť. Práve vzťah s manipulátorom, by vám mal ukázať, že pravdu schovávate vo svojom vnútri. Denne spoločne zakrývate realitu. Len je potrebné otvoriť oči.

Zdroj: Thinkstockphotos

Príbeh Milady: Život s ním bol otrasný!

Aj Milada (32)  si prežila peklo s človekom, ktorý žil akoby v dvoch svetoch.

„Poznám pocit, keď vám niekto druhý pomaly a cieľavedome vtlačí do mozgu myšlienku, že ste ten najneschopnejší človek na svete. A o to manipulátorom ide, pretože práve potom ste ešte zraniteľnejšia a ľahšie ovládateľná. Ja som už na tom bola tak, že som bola presvedčená, že nedokážem spraviť ani tú najjednoduchšiu vec a že ju nedokážem spraviť sama. Môj manžel chodil so mnou aj na nákupy a v tesnom závese sledoval, ako to robím. Pri pokladni sa mi už triasli ruky a ako zlatý klinec mi tam vždy do ucha zašepkal "zase si to nezvládla... " .Údajne som nevedela správne nakúpiť, ani zaplatiť, ani ten nákup vyniesť spôsobom, aký vyhovoval jemu a už vôbec ho doma správne odložiť. A potom za kuchynským stolom som si vypočula prednášku o tom, aké dôležité je napomínať ma, pretože on to robí pre mňa, pre moje dobro, lebo chce, aby som vedela kde sú moje nedostatky a aby som sa zlepšovala.“

Zdroj: Thinkstockphotos

Zbavte sa manipulátorov

Milada nakoniec nezvládla vnútorný pretlak emócií a na rady okolie sa s manželom rozviedla. Trvalo to celý rok, pretože s ňou neustále manipuloval.
„Strašné! Rozišli sme sa, ale neskôr,msom sa dobrovoľne vrátila. Myslela som, že z lásky. To bol najväčší omyl. To nebola láska, iba praobyčajný návyk na človeka, s ktorým som strávila istú dobu. Moja rada? Zbavte sa z takých ľudí, kým z vás nadobro nespravia nesvojprávnou osobu,” povedala mladá žena, ktorá je dnes sama a verí, že konečne bude žiť v pravde.

Zdroj: Thinkstockphotos

Znaky, ako môžete spoznať manipulátora

  • Cítite pri ňom pocity dlhu, to znamená, že máte neustále nutkanie mu dokazovať, že je pre vás dôležitý.
  • Neustále vás obviňuje, ovplyvňuje a na veci vám nikdy nedá jasné stanovisko.
  • Snaží sa vyvolať vo vás závislosť na ňom, aby si tým zvýšil sebavedomie. Ak prejavíte záujem o vlastnú cestu, vyvoláte v ňom skrytú nenávisť a bude vás považovať za zradcu.
  • Manipulátor  vyzerá na prvý pohľad veľmi prirodzene a priateľsky. Neustále však potrebuje vašu pozornosť a záujem z vašej strany.
Zdroj: Thinkstock

  • Vystupuje presvedčivo, jeho podoby sa menia. Zaliečaním, chválami, prípadne vzbudzovaním pocitu viny si vás snaží získať, hrá sa na kamaráta, na ktorého sa možno vždy spoľahnúť alebo úbožiatko, o ktoré sa treba starať.
  • Na dennom poriadku sú nadávky, vyhrážky, ktoré potom stiahne a snaží sa to ospravedlniť tým, že je neurotický alebo to má v povahe.
  • Všetko, čo je vlastne zle, za to všetko môže ten druhý (celý svet). Bojuje vo svojom vnútri so všetkým, čo mu nevyhovuje.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 ZÁCHRANÁRI
08:55 Simpsonovci IV.
09:25 Simpsonovci IV.
10:10 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
07:55 Panelák
09:20 Policajt z L.A.
10:30 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
09:00 Rybičky Flip a Flap
09:05 Sníček
09:25 Krtko
06:50 Jobs
09:05 Hudba ticha
11:10 Skoro dospělá