Na spokojnom vzťahu treba pracovať: 8 rád pre šťastný spoločný život

Na spokojnom vzťahu treba pracovať: 8 rád pre šťastný spoločný život Zdroj: unsplash.com
Spokojné partnerské spolužitie nie je o šťastnom výbere partnera. Je to najmä o neustálom pracovaní na vzťahu. Naučte sa predchádzať stereotypu a vyhýbajte sa situáciám, ktoré vám šťastný život nezaručia.

Nezáleží na tom, či ste spolu krátko, alebo 20 rokov. Nezabúdajte si partnera všímať, rozprávajte sa spolu, doprajte si občas spoločný relax a prekvapte sa drobným darčekom. Vzájomný rešpekt a úcta k partnerovi by mali byť samozrejmosťou.

Zdroj: unsplash.com

​8 rád pre harmonické partnerstvo:

1. Neporovnávajte sa

Porovnávať sa s inými “na oko” šťastnými pármi je úplne nezmyselné. Nemôžete vedieť, či  na pohľad vysmiata dvojica nezažíva v súkromí hádky. Každý človek je iný, každý je originál. Prestaňte sa porovnávať a namiesto toho sa radšej inšpirujte. Vidíte iných partnerov ako spolu športujú a vyzerajú šťastne? Vezmite si cez víkend bicykle a vyskúšajte to tiež!

2. Nesťažujte sa okoliu

Ak máte s partnerom nejaké nezhody, snažte sa ich vyriešiť v prvom rade s ním. Zapájať do riešenia rodinu, či priateľov väčšinou skutočnú pomoc neprinesie. Neznamená to, že sa občas nemôžete posťažovať. Vážnejšie problémy im však na plecia nedávajte!

3. Neobviňujte sa

K šťastnému životu prospieva aj to, keď každý z páru preberie zodpovednosť zo svoje pocity a konanie. Nikdy sa vzájomne neobviňujte. Snažte sa každý problém odkomunikovať a vysvetliť. Nezabúdajte ani pri problémoch jeden na druhého a snažte sa nájsť kompromis, s ktorým budete spokojní obaja.

Zdroj: unsplash.com

4. Nezabúdajte na humor

Nie nadarmo sa hovorí, že humor je korením života. Naučte sa nebrať veci príliš vážne. Smejte sa veľa a často. Získajte nadhľad a tešte sa z maličkostí. Nezabúdajte, že žiaden problém nie je neriešiteľný a s pozitívnym prístupom a s úsmevom na tvári zvládnete všetko ľahšie.

5. Vyhýbajte sa vzájomnej kritike

Kritizovať správanie či výzor druhého je najjednoduchšie, ale určite nie správne. Pokiaľ sa usilujete o šťastné a harmonické partnerstvo, s kritikou zaobchádzajte opatrne. Dôležité je začať vždy u seba. Pokiaľ sa vám na partnerovi skutočne niečo nepáči, povedzte mu to vhodným spôsobom. Predstavte si, ako by to mal povedať on vám a potom začnite.

6. Nedeľte si svoje úlohy

Medzi najväčšie úskalia vo vzťahu patrí aj delenie si úloh na mužské a ženské. Toto jednoducho nemôže fungovať! Ak je žena do večera v práci, nemôže muž predsa čakať teplú večeru v trúbe a vyupratovaný byt. Naopak, žena nemôže očakávať, že muž sa postará o vymaľovanie bytu, ak si na to jednoducho netrúfa. Prispôsobte si všetky povinnosti v domácnosti podľa času a svojich schopností. Ak to partnerovi nejde prirodzene, tak sa jednoducho na domácich povinnostiach priebežne dohadujte.   

Zdroj: unsplash.com

7. Nečakajte čítanie myšlienok

Jedna zo ženských “chorôb” je očakávanie, že to partnerovi “docvakne”. Naučte sa konečne, že takto to nefunguje! Hovorte si svoje túžby a potreby nahlas a priamo. Verte, bude sa vám obom žiť oveľa lepšie a spokojnejšie.

8. Zabudnite na veliteľa  

Spokojní partneri nepotrebujú veliteľa. Jednoducho plávajú na jednej lodi a sú rovnocennými partnermi. Žiadne rozhodnutia a zmeny v spoločnom živote by nemal robiť len jeden z partnerov. Naučte sa o všetkom diskutovať a rozhodovať spolu. Je to ďalší z dôležitých krokov k šťastnému spoločnému životu.

Zdroj: unsplash.com

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:00 Dobrodružství v divočině: Ztraceni v Africe
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo