10 rád psychológov, ako zachrániť (takmer) každé manželstvo

10 rád psychológov, ako zachrániť (takmer) každé manželstvo Zdroj: Thinkstock
Je váš vzťah v kríze? Predtým, ako za ním urobíte definitívnu bodku, skúste pár vecí zmeniť a možno sa vaše stanovisko celkom zmení.

Máme pre vás niekoľko rád od psychológov, ktoré rozhodne stojí za to vyskúšať ešte predtým, ako urobíte vo svojom manželstve konečné rozhodnutie.  Spravte to pre seba, vášho partnera a pre to, čo ste spolu prežili, aby ste si jedného dňa mohli s čistým svedomím povedať, že ste pre váš vzťah urobili všetko, čo bolo vo vašich silách.

Zdroj: Thinkstock

1. Manželstvo stojí bezpečne na troch nohách: láske, úcte a vernosti. Keď sa z neho vytratí láska a vernosť, je potrebné zachovať úctu. Na jednej nohe sa stáť dá, ale levitovať nevie nikto.

2. Nedovoľte, aby sa vaše manželstvo stalo nudným. Nepovažujte jeden druhého za samozrejmosť. Prichystajte občas jeden pre druhého nejaké prekvapenie. Sexuológovia tiež tvrdia, že ak si užívate spoločný čas mimo spálne, dokážete si ho užívať aj v posteli.

3. Každé trestanie neverného partnera musí skončiť do dvoch mesiacov.

4. Smejte sa spolu. Smiech ľudí spája a dokáže vyriešiť takmer každý konflikt.

5. Vždy si počas týždňa urobte čas jeden pre druhého. Prežívajte veci spolu a nie vedľa seba. Je dobré rozprávať sa o tom, čo ste prežili, čo cítite, na čo myslíte, po čom túžite. Konverzácia iba o praktických záležitostiach a deťoch jednoducho nestačí.

6. Buďte k sebe úprimní vo vyjadrovaní svojich potrieb, prianí a starostí. Nenaznačujte! Nemyslite si, že vám partner prečíta myšlienky.

7. Dovoľte svojmu partnerovi mať vlastný názor bez toho, aby ste sa urazili alebo mali útočné poznámky. Očakávať, že budete vo všetkom za jedno, by bolo veľmi naivné. Buďte jeden k druhému tolerantný.

8. Dotyky a nežnosti sú prirodzenou súčasťou všedného života, nielen sexuálneho rituálu.

9. Ak máte zlú náladu, vyventilujte sa iným spôsobom ako hádkou s partnerom. Nevybíjajte si na ňom a na deťoch svoj hnev.

10. Konflikt nemá viesť k urážaniu sa, mlčaniu a ani k iným formám trestania partnera. Partneri si vedia prirodzene odpúšťať a rešpektovať odlišnosť.

Tento príbeh je ukážkovým príkladom toho, ako by malo manželstvo vyzerať: Láska je silnejšia ako smrť: Manželia zomreli ruka v ruke, 40 minút po sebe

Zdroj: blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:30 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:15 Hawaii 5.0 VI.
11:35 Prvé oddelenie
12:05 Prvé oddelenie
10:15 Najlepšie svetové videá II.
11:30 Ochranca II.
13:30 Hawaii 5.0 VI.
10:35 Agi Bagi
10:50 Zabi nudu! II.
10:55 Tom a Keri
09:25 Muž na míru
11:05 Pohled na lásku
12:50 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat