Prečo muži opúšťajú ženy: Neveru za tým nehľadajte!

Prečo muži opúšťajú ženy: Neveru za tým nehľadajte! Zdroj: Thinkstock
Koluje mýtus, že muži sú od prírody neverníci a majú potrebu neustále loviť. Pravda je však taká, že muži začnú hľadať to, čo sa im nedostáva u inej...

Áno, je to tak, muži sa radi obzerajú za cudzími sukňami. Kým my ženy hľadíme na kvalitu sukne, muži zase na to, čo je pod ňou. To ešte však neznamená, že jedno malé obzretie za sukňou, aj niečo znamená. Na rozchod to určite nie je. Kedy nastáva zlom u muža a zachce sa mu nového života s inou ženou?

Nechajú nás, keď ich prestaneme zaujímať?

Často sa hovorí o tom, že ak muž nenájde doma to, čo chce – hľadá to v náručí inej. Tak je tomu aj v prípade žien. Mužom však patrí nálepka večných lovcov, stále hľadia na iné dámy, aby si podmanili ich srdce. Lifekoučka Janett Šimková sa na problematiku toho, prečo muži opúšťajú ženy, pozerá bez predsudkov.

Životná koučka alebo, ako sama o sebe hovorí - sprievodkyňa na ceste životom, Janette Šimková, vie, že muži hľadajú to, čo doma nemajú. Zdroj: Michal Drapák

Muž hľadá záchranu

V praxi sa nestretávam s tým, že by muž ženu opustil, keď je v láskyplnom a uspokojivom vzťahu, s naplnenými sexuálnymi túžbami, vrelosťou a vzájomnosťou. Najskôr musí vo vzťahu niečo „zahynúť“, aby sa muž rozhodol pre odchod.

Muž podľahne ženským vnadám, ktoré ho lákajú do nového vzťahu, práve vtedy, keď mu v tom pôvodnom niečo chýba. Nestáva sa to len tak, z ničoho nič. „Nová žena“ dáva mužovi niečo, či už vo fantázii alebo v skutočnosti, čoho sa mu v pôvodnom vzťahu nedostáva.

Odporúčania pre ženy:

  • Dovoľte mužovi, aby mohol byť pri vás sám sebou. Nesnažte sa ho zaškatuľkovať a neočakávajte od neho stále rovnaké správanie.
  • Snažte sa, aby vás nebral ako samozrejmosť. Buďte pre neho výzvou.
  • Udržujte si tajomstvo svojej osobnosti. Inšpiratívny stereotyp neexistuje a rutina je zákerná.
  • Zameriavajte pozornosť na to, aby ste sama sebe lepšie rozumeli a poznali sa, uľahčíte to potom aj svojmu chlapovi.

Máte pred dovolenkou a obávate sa hádky? Poradíme vám, ako sa hádkam vyhnúť tu: Aj u vás začína dovolenka hádkami? Nerozvádzajte sa!

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 Profesionáli II.
05:35 Panelák
06:20 Profesionáli II.
07:00 Kutyil s.r.o. II.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy II.
06:40 Zubor Pompík
05:55 Příliš pozdě na loučení
07:35 Belmondo
09:30 Holka k sežrání