Hýčkajte ho! Aj muži potrebujú lichôtky a komplimenty

Hýčkajte ho! Aj muži potrebujú lichôtky a komplimenty Zdroj: Thninkstockphotos
Chcete, aby vás váš partner nekonečne miloval? Tak potom vám prezradíme, čo aj ten váš potrebuje, no sám vám to nikdy nepovie.

Muži sa síce tvária, že nepotrebujú žiadne sladké slová, lenže nie je to celkom tak. Tí skúsenejší už vedia, že ženu treba pochváliť. Keď je nahá v sprche, alebo keď sa vráti od kaderníčky - nešetria chválou. Prečo im ženy lichôtku nevrátia? Nemecký lifekouč Clemens Beöthy tvrdí, že aj silnejšie pohlavie potrebuje pre svoje ego mnoho pochvaly a láskavých slov. Aj vy často zabúdate povedať svojmu miláčikovi, ako veľmi ho obdivujte? Tak potom vyskúšajte rady skúseného odborníka na vzťahy.

Slová, obyčajné slová...

Na začiatku každého vzťahu sa láska a obrovská eufória. Nič vás nedokáže rozladiť a váš partner je vo vašich očiach absolútne dokonalý. Až neskôr sa ukáže, či vaše očarenie bolo len vzplanutím.

Do vzťahu sa prikradne stereotyp, či chcete, alebo nie. Je to istá daň dlhodobého vzťahu, ktorý však môže byť rovnako nádherný a kvalitný, ako na začiatku. Pomôžu vám slová, ktoré dokážu v partnerovi opäť oprášiť city a rozprúdiť krv v žilách. Na svojho milého sa budete dívať tak, ako pred rokmi. Základom však je - myslieť slová chvály úprimne a nešetriť nimi!

Skvelý sex bez pochvaly? Len to nie!

Muži sú, ako je známe, orientovaní na výkon a výsledky. A najmä, pokiaľ ide o výkon vo vašej spálni. Preto je vhodné, až priam nutné, občas povedať drahému, aký bol skvelý. Ak mu poviete, že milovanie s ním je pre vás to stále to najúžasnejšie na svete, bude šťastím bez seba. Aj keď to možno na prvý pohľad vidieť nebude...

Zdroj: Thinkstockphotos

Kde je obecenstvo, tam je divadlo

Skvelou príležitosťou ako prejaviť mužovi uznanie a lásku, je pochváliť ho pred publikom. Slová ako: „Môj manžel opraví naozaj všetko“,  ho nechajú chladným. Nezabudnite, že lichôtky na jeho adresu je najvhodnejšie vysloviť v spoločnosti vašich priateľov. 

Horúci kompliment cez SMS

Prekvapenie v podobe milej SMS so slovami: „Dnes sa teba teším...“ vyvolajú u muža dobrú náladu. Pokojne mu pošlite aj nejaký šteklivejší text, ktorý mu spríjemní pracovný deň. Aspoň sa bude tešiť na návrat domov a možno sa dočkáte vášnivého prekvapenia aj vy.

Nájdite si čas na jeho problémy

Aj váš muž chodí domov z práce občas znechutený, preotže jeho šéf je na nevydržanie, kolegovia mu lezú na nervy, alebo má jednoducho len veľa starostí. Rovnako ako vy v tej chvíli potrebuje vypočuť. Nemusíte mu dávať žiadne rady a ani sa nemusíte hrať na psychológa. Jednoducho mu ukážte, že ste tu pre neho - aj keď sa cíti pod psa.

Základ vyrovnaného vzťahu? Dôvera!

Slová dôvery majú naozaj veľkú moc. Dôležité však je, aby nešlo iba o slová, ale najmä o skutky. Keď partnerovi dokážete, že mu naozaj veríte, bude vedieť, že ho rešpektujete, tak vašu lásku už nič nezlomí. A občas mu to pokojne povedzte aj nahlas. Slová ako: "Stále ti verím," dokážu naozaj zázraky.

Kľúč tkvie v jedinečnosti

Ak neviete vhodne reagovať na odlišnosť partnera, koledujete si o problémy vo vzťahu. Prijať ho so všetkým, čo k nemu patrí a nechcieť ho zmeniť, znamená milovať jeho jedinečnosť. Či je to jamka na líci, jeho temperament, chôdza, spôsob, akým pije kávu či hlasný smiech. Všetky tieto detaily ho robia tým, kým je. Ak ho budete akceptovať takého, aký je, bude to pre neho znamenať mimoriadne veľa.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:45 Súdna sieň
10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
09:30 Kosti VII.
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
09:45 Prvé oddelenie
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
08:40 Kincsem
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor