Nudný sexuálny život? Urobte inventúru v spálni!

Nudný sexuálny život? Urobte inventúru v spálni! Zdroj: Thinkstockphoto
Možno by vám ani vo sne nenapadlo, že veci vo vašej spálni môžu byť zodpovedné za nízku kvalitu sexuálneho života. Vyhoďte ich!

Verili by ste, že aj to, čo máte vo svojej spálni, môže ovplyvniť kvalitu vášho sexuálneho života? Poďte spolu s nami poupratovať!

Mohlo by to byť aj lepšie...

Ak sa zamyslíte nad frekvenciou a kvalitou vášho intímneho partnerského života, určite prídete na to, že by to mohlo byť aj lepšie. Najmä, ak ste spolu už dlhšie, máte deti, povinnosti, starosti. Na radosť, relax a vzrušenie je času čoraz menej.

Keď je to u vás takto, tak by ste sa mali mať na pozore. Odborníci varujú: Kvalita sexuálneho života medzi partnermi odráža aj to, či je váš vzťah naozaj zdravý. Aj keď si často nahovárame, že sex nie je to najdôležitejšie...

Nemusia to byť však iba roky, únava či vaše ratolesti, ktoré vám ukrajujú z vášho sexuálneho života. Za to, že je fádny, môže aj vaša spálňa! A nie iba preto, že je jediným (pre vás možno už aj nudným) miestom, kde si sex doprajete. Viete, čo všetko môže ovplyvniť kvalitu vášho sexu? Tu je náš zoznam!

Rodinné fotky v rámikoch

Iste ste hrdí na svoje šikovné deti, veď ako bábätká boli také rozkošné... Preto máte ich fotografie všade, vašu spálňu nevynímajúc. No povedzme si na rovinu: Naozaj sa počas milovania s partnerom chcete pozerať na fotografie vašich detí? (Alebo nebodaj iných členov vašej rodiny?) Hoci si to ani neuvedomujete, no vaše podvedomie to za sexi iste veľmi nepokladá. Tak si rámiky pekne krásne presťahujte – do obývacej izby, na stenu v kuchyni či v jedálni. Určite pre ne nájdete vhodnejšie miesto.

Darčeky od EX

Možno ste naozaj s partnerom v pohode, pokiaľ ide o záležitosti ohľadom bývalých partnerov. A všetko máte vydiskutované. Keď však na stene vašej spálne visí obraz, ktorý mu či vám daroval bývalý/bývalá, môže sa stať, že si na to jeden z vás vždy spomenie v tej najnevhodnejšej chvíli.

Takže pokiaľ ide o fotografie, spomienkové predmety, ktoré si chcete nechať, zabaľte ich a strčte do garáže či do pivnice. Nemajte ich na očiach. Vášmu partnerstvu to neprospieva, aj keď si to možno nepripúšťate.

Príliš veľa techniky

Vyzerá to vo vašej spálni tak trochu ako v kancelárii: televízor, tablet, telefón, počítač – to všetko na nočnom stolíku či pri posteli... Nabíjačku na mobil máte tiež vedľa postele. Vyhovárate sa, že telefón používate ako budík? Tak sa prestaňte vyhovárať a radšej si jeden naozajstný kúpte.

Nehovoriac o tom, že pred spaním ešte surfujete na facebooku. Tak potom sa niet čo čudovať. Minúty letia, vy ste čoraz viac unavení a váš partner namiesto sexu radšej zaspí. Od nudy.

Pozor na neporiadok

Máte na nočnom stolíku pohodené nezaplatené šeky, výpisy z účtov, na stoličkách prehodenú práve použitú bielizeň, na zemi ponožky? Nemusíte byť v zásade milovníci tip-top poriadku, no neporiadok nikomu neprospieva. Pretože to posledné, na čo pred zaspávaním budete myslieť, je sex.

Po rozume vám bude behať toto: zajtra musím dať príkaz na úhradu a zaplatiť stravu v školskej jedálni, dám oprať osušky, utriem prach... Takže, ak sa chcete naozaj sexuálne naladiť, dbajte o to, aby v spálni bolo vždy čisto a všetko na svojom mieste. Pracovné veci patria do pracovne a špinavá bielizeň do bielizníka!

Nesprávna veľkosť (postele!)

Príliš veľká posteľ môže znamenať, že sa síce lepšie vyspíte, no znamená aj to, že sa k sebe prestanete túliť. Skúste si všimnúť, ako zvyknete spávať a či sa zobúdzate v objatí, alebo každý na druhom konci postele.

Čo s tým? No, posteľ asi nevymeníte. Skúste si však byť tohto faktu vedomí a dajte si „záväzok“, že aspoň raz do týždňa sa budete večer len tak jeden k druhému túliť. Objímte svojho partnera, prehoďte si jeho ruku cez seba. Nech nemá pocit, že vás to obmedzuje a nech pochopí, že jeho objatie potrebujete...

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:45 Súdna sieň
10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
09:30 Kosti VII.
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Medzi nami zvieratkami
08:40 Kincsem
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor