FLIRTOVANIE v práci: Aj vy ste podľahli čaru zvádzania?

FLIRTOVANIE v práci: Aj vy ste podľahli čaru zvádzania? Zdroj: Thinkstockphotos
Človek strávi v práci viac ako polovicu života. Aj preto na pracovisku vzniká drvivá väčšina vzťahov a mimomanželských afér...

Martina (32) zažíva vo svojom živote šteklivú a zároveň tak trochu nepríjemnú situáciu. Miluje manžela, ale  kolega z práce, ktorý jej veľmi imponuje, sa vkradol do jej sexuálnych fantázií.

„Milujem svojho manžela, je to dokonalý muž, máme krásny vzťah a nevieme si predstaviť život jeden bez druhého. Až donedávna som si myslela, že sa nemôže nič pokaziť. V práci sa mi však začal páčiť jeden kolega, ktorému tiež nie som ľahostajná. Myslím naňho častejšie, než by som mala a chcela. Nerozumiem, ako je to možné, keďže som s manželom šťastná,“ hovorí zmätená Martina. „Alebo nie som až taká šťastná, ako si myslím?“ pochybuje o svojom živote mladá žena.

Zdroj: Thinkstockphotos

A na začiatku bolo slovo...  

Stačí malá poznámka od kolegu o tom, ako dnes dobre vyzeráte a v kolektíve sa rozprúdi veselá konverzácia. Problém však môže nastať vtedy, ak sa komplimenty na vašu adresu zmenia na zvádzajúce pohľady a dvojzmyselné vety. Ženy majú tendenciu dešifrovať „veľavravné“ poznámky príjemného kolegu vážnejšie, než boli v skutočnosti mienené. Lenže muž to mohol myslieť len tak „ledabolo“ . Nuž, mnohé ženy chodia domov s myšlienkami, ktoré by radšej mali vyhodí“ z hlavy. Niekedy sa však práve vďaka podobnej situácií vo vzťahu zamiešajú karty.

Ženy sú aktívnejšie než muži

Muži o tom iba hovoria a ženy pristupujú k činom. Medzi úmyslom a činom je totiž veľká priepasť. A tu vychádza najavo,  že väčšími koketami sú ženy. V prípade, že 38,9 % mužov postúpi od slov k flirtovaniu, tak u žien je tento podiel 41,8 %. Ukázal to istý webový prieskum, ktorého sa zúčastnili 1790 respondentov.  Výsledky prieskumu teda potvrdzujú, že muži na flirt síce myslia častejšie, no ženy radšej rovno konajú. Takmer 70 % mužov už niekedy vo svojom živote snívalo o svojej kolegyni, u žien je to len 55 %. Naopak v momente, kedy sa má prikročiť k činu, je tendencia opačná: flirtuje 34,7 % žien, ale len 31,8 % mužov.

Zdroj: Thinkstockphotos

Denník Le Monde uvádza, že atraktivita a úspech je predpokladom zvádzania. Ľudí  robí šťastnejšími, keď sa v práci môžu rozveseliť a urobiť niečo nedovolené. Ako napísal francúzsky server Gentside: „Ľudia robia práve to, čo je zakázané“. Navyše z prieskumov vyplynulo, že ak pracovné prostredie umožňuje jemné flirtovanie, produktivita v práci sa zvyšuje.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné