10 top sexuálnych mýtov vyvrátených: Aj muži predstierajú orgazmus!

10 top sexuálnych mýtov vyvrátených: Aj muži predstierajú orgazmus! Zdroj: Thinkstockphotos
Kto by nepočul známu okrídlenú vetu: Podľa nosa, spoznáš kosa. Čo je na tejto vete a iných pravdivé alebo aké sú najväčšie mýty o sexe?

Existuje nejaká súvislosť medzi veľkosťou penisu a nosa, dlane, chodidla, rasy alebo veľkosťou čísla topánok? Iste ste už počuli o všeličo. Ako si poradiť so sexuálnymi domnienkami. Veriť či neveriť? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch.

1. Ženy riešia veľkosť penisu u muža

Fenomén veľkosti penisu zaujíma predovšetkým mužov. Nástroj mužstva riešia najmä Američania. O nich je známe, že každý štvrtý si myslí, že má kratší penis, ako by v skutočnosti mal mať. Aj na tom bol založený celosvetový prieskum Európskeho kongresu Spoločnosti pre sexuálnu medicínu. Zisťovali priemernú dĺžku stoporeného penisu.  Priemer zistenej dĺžky penisu bol 14 cm.

Tip: Ženu naozaj nezaujíma veľkosť, ale technika, nálada a vôňa partnera. Vedzte, že pravdivé porekadlo znie: Aj malý šašo dokáže veľké divadlo...

2. Počet ejakulácií u muža je obmedzený

Mýtus opradený tým, že po 5000. výrone semena je spermia neúčinná, je nezmyselný. Pretože, ak by mal 15 ročný chlapec masturbovať denne až do 29 rokov každý deň, nemal by mať "kvalitné" spermie. Čo je absolútne nezmyslené!

Tip: Nemajte obavy pretože jediné, čo má zmysel urobiť pre vaše kvalitné spermie, je zdravo žiť.

3. Bod G garantuje dobrý orgazmus

V 50. rokoch minulého storočia nemecký lekár Ernst Gräfenberg objavil bod G. Aká je vlastne pravda o jeho existencii? Nervové tkanivo sa nachádza na prednej strane vagíny, päť centimetrov od jej vchodu. Existencia tohto bodu je dnes čoraz viac spochybňovaná. Štúdie dvojčiat na Kings College tvrdia, že bod G vôbec neexistuje. Výskum bol založený na porovnaní dvoch geneticky identických dvojčiat. Zistili, že mali svoje erotogénne zóny na rôznych miestach.

Tip: Kto hľadá ten nájde. Určite objavíte iné a rovnako vzrušujúce  miesta na vašom tele.

4. Veľké chodidlo = veľký penis

Je to rovnako nezmysel. Neexistuje žiadna súvislosť medzi veľkosťou topánok a penisu. A rovnako ani medzi veľkosťou rúk a penisom. Jednoducho, je to mýtus!

Tip: Namiesto pozerania sa na ruky, topánky či nos hľaďte milovanému radšej do očí.

5. Len ženy predstierajú orgazmus!

Nie je to pravda! Až 16 % mužov potvrdilo, že ho predstierajú tiež. Dôvod? Presne taký istý ako majú ženy: Aby to v partnerstve klapalo!

Tip: Komunikujte o svojich problémoch. Len tak sa nebudete musieť pred sebou neúprimne pretvarovať.

6. Červenovlásky „TO“ majú radšej

Tento mýtus sa zrodil asi už v stredoveku. „Ryšavky“ to mali ťažšie a boli označované za bosorky s prízemnými pudmi. Boli vyhnané zo spoločnosti a jediné, čo im ostávalo, bolo robiť v nevestinci ženy ľahších mravov.

Tip: Nezabudnite na to, že farba vlasov nemá výpovednú hodnotu o kvalite sexu.

7. Premávka počas „červenej“: STOP

Gynekológovia hovoria, že sex netreba jednoznačne odmietať ani počas menštruácie. Zvyšuje sa však riziko infekcie počas prvých 3-4 dní. Mnoho žien má však zvýšenú potrebu milovať sa práve počas menštruácie. Mužom „jazda na červenú“ väčšinou neprekáža. Ženy skôr riešia to, či sa pri milovaní počas menštruácie nezašpiní posteľná bielizeň alebo prípadne bolesti.

Tip: Pokiaľ ste počas svojich dní FIT, môžete pokojne zažiť sex za bežných podmienok. A často aj lepší, pretože ste „tam dole“ citlivejšia.

8. Muži myslia na sex každých sedem sekúnd

Ťažko povedať odkiaľ pochádza mýtom opradená informácia. Pravdou ostáva, že muži myslia okrem sexu aj na jedlo a kvalitný spánok. Zahraničné výskumy potvrdzujú, že neustále myšlienky na sex u muža sú len fámou. Ak by muž myslel na sex každých sedem sekúnd, v prepočte by to znamenalo, že denne vyprodukuje až 8000 myšlienok.

Záver výskumu je taký, že obsahy ktoré nosíme v hlave, závisia od emocionálnej výbavy každého človeka. A čo hovoria čísla? Nie sú až také závratné. Muži myslia na sex v priemere 19-krát  za deň a ženy 10-krát.

Tip: Keďže na sex myslia nielen muži, ale aj ženy – je potrebné svoje myšlienky zhmotniť. Nájdite si čas na to, na čo myslíte...

9. Muži podvádzajú častejšie než ženy

Na obranu mužov musíme povedať, že to nie je pravda. Americkí vedci Todd SchackelfordAaro Goetz zistili, že ženy majú väčší sklon byť neverné. Nuž, výsledky výskumu robili muži... 

10. Muži s plešinou sú „mužskejší“

Plešina u muža je pre mnohé ženy informáciou o ich sexuálnej výkonnosti. V skutočnosti však plešina nerobí z muža excelentného majstra v sexe. Je znakom vyššieho testosterónu, ktorý je zväčša dedičnou záležitosťou.

Tip: Dobrý sex môžete mať tak s vlasatým metalistom ako aj s plešatým nádejným parterom.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné