TOP 5 viet, ktorými ho určite vytočíte

TOP 5 viet, ktorými ho určite vytočíte Zdroj: Thinkstockphotos
Žiadny vzťah sa nezaobíde bez jemných provokácií alebo aj poriadnych slovných úderov. Poznáme štartéry vašich hádok!

Ak ste si dnes povedali, že TENTO deň chcete stráviť naozaj harmonicky, máme pre vás krátky zoznam viet, ktorým sa v komunikácii so svojím partnerom určite vyhnite. Aj keď vás ide poraziť, keď sa z práce vrátite s vyťahanými rukami, všade neporiadok a on si sedí na gauči! (Ešte ste si nezvykli?) Takže, ktoré vety určite vyhodiť zo slovníka?

Vždy keď prídem domov sedíš na gauči!

Ako sme už vyššie konštatovali, scenár, keď sa vrátite z práce po náročnom dni, a ON si sedí na gauči pred telkou, nie je vôbec ojedinelý. Vyhnite sa však kritike, pretože v skutočnosti sa od svojho partnera môžete učiť! On dokáže relaxovať, skúste sa to naučiť aj vy...

 Tip: Sadnite si k nemu, oddýchnite si a neskôr môžete nadhodiť, že by bolo fajn, keby niekto navaril večeru a niekto poupratoval.

Typické, zase ideš preč!

Žena ma tendenciu analyzovať a muž z konfliktu odchádzať. Hovorí sa, že   žena sa riadi očami a muž ušami. A on skutočne nerád počúva dookola tie i  sté výčitky. Muž celkom nerozumie pocitom, výlevom, otázkam a vašim trom  bodkám na konci každého vyjadrenia.

Tip: Nikdy nezačínajte vetu slovami „zase, opäť, typické, ako vždy...“ Ide   totiž o výčitku, čo je jednoducho nepríjemné. Nechajte ho pokojne odísť do jeho sveta jednoduchosti. Veď v jednoduchosti je krása. Za ten čas sa vaše emócie ustália a vy môžete komunikovať o veciach neskôr a jednoduchšie.

To si celý TY – nikdy ma nepočúvaš!

Hlasné výčitky zo strany ženy, muž prestáva vnímať a sťahuje sa do sveta mužského princípu. To znamená, tam kde nie je krik, výčitky a nepokoj. „Povedala som svojmu mužovi, aby šiel do obchodu a nakúpil potraviny na palacinky. Nakúpil všetko možné, len nie to, čo som potrebovala,“  hovorí Martina. Hádka sa začala, keď Martina svojmu partnerovi vykričala, že ju NIKDY nepočúva.

Zdroj: Thinkstockphotos

Tip: Partnerovi pri nákupe radšej všetko napíšte na papier. Alebo mu to „hoďte“ do mailu! Myslite na to, že muž kúpi naozaj iba to, čo nájde na zozname.

Urob to takto!

Chcete poradiť partnerovi, ale máte pocit, že vaše dobré mienené rady nebudú zrealizované. A to je problém intuitívnych a netrpezlivých žien. Svoj vycibrený odhad a chcieť  „všetko a hneď“  si radšej nechajte pre seba. On to urobí, keď  to sám  (konečne) pochopí.

Tip: Používajte slová, ktorými sa vyjadruje on sám. Nevyužívajte jemné a empatické postoje – muž  ich nemusí správne dešifrovať. Veci povedzte zrozumiteľné a jasne.

A čo tie ponožky a záchodová doska?

Aj vy veríte, že každodenným upozorňovaním sa niečo zmení? Veríte, že  ponožky sa zázračne ocitnú namiesto na zemi v koši na bielizeň? Alebo bude doska v správnej polohe? Nuž, hovorí sa, že nádej zomiera posledná.

Tip: Skúste ignorovať „chlapský (ne) poriadok. Ak vám to prekáža, dajte dole dosku, zdvihnite ponožky (prípadne mu ich tam nechajte, všimne si to, keď si nebude mať čo obuť) a nekazte si náladu.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
14:55 Tradičné recepty z celého sveta II.: Maškrty a pochúťky
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
15:50 Zabi nudu! II.
15:55 Barbapapa II.
16:00 Máša a medveď I.
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové