Polojasno
23°
Bratislava
Lenka
4.6.2023
Žena sa hanbila odlíčiť aj vyzliecť: Lieky odmietla, TAKTO sa zbavila ťažkého akné
Zdielať na

Žena sa hanbila odlíčiť aj vyzliecť: Lieky odmietla, TAKTO sa zbavila ťažkého akné

Zdroj: Instagram/biendansapeau

Ak ste niekedy trpeli ťažkou formou akné, veľmi dobre viete, aké je to trápenie a boj niekedy aj na celé roky. Táto mladá žena nakoniec našla spôsob, ako dostať svoju problematickú pleť pod kontrolu.

Mandy Nazé (29) mala len 15 rokov, keď u nej prepuklo silné akné a až po dlhých rokoch sa odhodlala hovoriť o tom, akým peklom si prešla.

Ešte v roku 2007 jej lekári diagnostikovali nodulocystické akné, čo je veľmi ťažká forma akné. Jej tvár, čelo, hrudník, krk aj chrbát boli vážne zasiahnuté obrovskými pupákmi plných hnisu, čo jej okrem iného spôsobovalo veľkú bolesť, píše denník Mirror. 

Mandy vyskúšala rôzne krémy a liečivú kozmetiku, žiaľ absolútne nič jej nezaberalo. Kožný lekár jej ponúkal známy liek Accutane, ale odmietla ho kvôli extrémnym vedľajším účinkom. Neskôr si však nechala predpísať istý druh antikoncepcie, ktorý sa tiež odporúča v takýchto prípadoch a vtedy sa jej aspoň čiastočne stav pleti zlepšil.

Po desiatich rokoch už jednoducho žiadne lieky nechcela užívať a tak vysadila aj antikoncepciu. Vysadenie hormonálnej liečby najskôr spôsobilo zhoršenie jej stavu, no keď zmenila celkový prístup k sebe samej a začala využívať liečivú silu prírody, postupne sa tých najhorších prejavov zbavila. 

Jej vlastná liečebná terapia zahŕňa zdravú stravu s využívaním sezónnej zeleniny a ovocia, cvičenie a meditácie niekoľkokrát týždenne, lymfatické masáže, saunu a éterické oleje.

Až po rokoch sa Mandy odhodlala o svojom trápení otvorene hovoriť a priznala aj to, že akné jej úplne zničilo sebavedomie, nedokázala sa pred priateľom vyzliecť ani odlíčiť. 

“Úplne mi to zničilo intímny aj spoločenský život,” spomína na najťažšie roky mladá žena, ktorá stále nemá úplne čistú pleť, ale je to neporovnateľne lepšie, ako predtým. Na svojom Instagrame teraz radí aj iným mladým ľuďom, aby sa naučili k nepríjemnému akné pristupovať správne.

Súvisiace články

Najčítanejšie