Ak chcete mať peknú pleť, pozor na ne! 7 prekvapivých vecí, ktoré spôsobujú vrásky

Ak chcete mať peknú pleť, pozor na ne! 7 prekvapivých vecí, ktoré spôsobujú vrásky Zdroj: Profimedia
Za vznikom vrások ani náhodou nie je iba pribúdajúci vek. Často nám tvár starne aj kvôli zlozvykom, ktoré robíme denne a ani si to neuvedomujeme.

Čas zastaviť bohužiaľ nedokážeme, ale môžeme obmedziť určité zvyky, ktoré prispievajú k tvorbe vrások a predčasnému starnutiu pleti. Ktoré zvyky to sú a ako im predchádzať?

Pri nosení rúšok by sme na zdravie pleti mali myslieť ešte viac!

1. Spanie na jednej strane

Ak spíte prevažne na boku, výrazne riskujete nadmerný vznik vrások. Ak preferujete len jednu stranu, navyše hrozí, že sa vrásky budú tvoriť nerovnomerne a na jednej polovici tváre budú hlbšie. Pokiaľ chcete vráskam predchádzať, spite na chrbte. Nechcete sa vašej obľúbenej polohy vzdať? Vymeňte aspoň obliečky. Spite na hodvábnom alebo saténovom vankúši, po ktorom pokožka voľne kĺže. 

2. Slamka v nápojoch

Ak svoje obľúbené nápoje pravidelne pijete slamkou, privolávate si vrásky. Svaly okolo úst, ktoré sa pri saní z slamky sťahujú, totiž "krčia" okolitú kožu. Vrásky sa potom prehlbujú každým ďalším nápojom. Kávu preto pite radšej z hrnčeka a obľúbenú limonádu z pohára. Ak si chcete váš obľúbený nápoj ďalej vychutnávať slamkou, používajte pravidelne anti-aging produkty a krémy, ktoré svalstvo vyplnia a uvoľnia. 

Zdroj: Profimedia

3. Šoférovanie auta

Počas riadenia automobilu môžete mať pocit, že ste pred slnkom chránené sklom. Najnovšie štúdie však preukázali, že oknom preniknú predovšetkým tie najškodlivejšie druhy žiarenia. To môže vašu pokožku vysušovať a škodiť jej tak, že vzniknú zbytočné vrásky. Ak sa teda chystáte na dlhšiu cestu, natrite si preventívne ruky, tvár a dekolt opaľovacím krémom, ktorý pokožku hydratuje a chráni. Voľte krém s vitamínom C. Ten stimuluje tvorbu kolagénu a aspoň čiastočne vyhladí vrásky. 

4. Behanie

Behanie je pre telo bez pochyby veľmi zdravým návykom. Bohužiaľ ale môže škodiť vašej pleti. Keď totiž beháte po meste, vaša pokožka je vystavená škodlivým lúčom a iným vplyvom. V spojení s natriasavým pohybom sa koža rôzne krčí a vyťahuje, a tým vznikajú nové a nové vrásky. Behajte preto s dlhými rukávmi a nohavicami a na tvár si chráňte slnečnými okuliarmi a ochranným krémom.

Zdroj: Profimedia

5. Priveľa cukru

Takzvaná glykácia je jednou z hlavných príčin predčasného starnutia pleti. Vysoké množstvo naviazaného cukru v krvi totiž spôsobuje, že kolagén v pokožke začne povoľovať. Tým sa znižuje elasticita kože a tvoria sa nepekné vrásky. Myslite na svoju pleť a miesto klasického bieleho cukru slaďte prírodnými sladidlami. Vyhýbajte sa sladeným nápojom a ďalším sladkým pochutinám, ktoré by vašej pleti mohli škodiť.

6. Slnečné okuliare

Máte radi slniečko? Užívate si každú chvíľku, ktorú môžete stráviť nahrievaním v jeho lúčoch? Potom určite nezabúdajte na slnečné okuliare. Ak sa totiž vystavujete slnku a okuliare nemáte, svaly v tvári sú napäté, krčia sa, a tým napomáhajú vzniku vrások. Vyberte si kvalitné okuliare, ktoré budú lichotiť vašej tvári a vaše oči a tenkú pokožku v ich okolí ochránia.

Zdroj: Pixabay.com

7. Čistenie pokožky

Keď si večer odličujete a čistíte tvár, dávajte pozor na oblasť okolo očí. V týchto miestach je pokožka veľmi citlivá a tenká. Naviac má menej mazových žliazok ako inde na tvári. Je preto náchylnejšia na podráždenie a vysušenie, čo prispieva k vzniku jemných vrások. Pri zmývaní líčidiel preto venujte zvýšenú pozornosť práve tejto oblasti. Odličujte sa jemne a kožu nedrhnite. Radšej naneste čistiace mlieko na tampón a na niekoľko sekúnd ho priložte. Následne jemne utrite uvoľnený make-up. Pozor si dávajte aj pri čistení tváre. Peelingový gél by sa vôbec nemal dostať k oblasti okolo očí. Narušil by totiž štruktúru pokožky a taktiež by viedol k vzniku vrások.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:00 Dobrodružství v divočině: Ztraceni v Africe
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo