Túžite po krásnych a zdravých vlasoch? Pozor na chybu, ktorú robíme takmer všetci!

Túžite po krásnych a zdravých vlasoch? Pozor na chybu, ktorú robíme takmer všetci! Zdroj: Profimedia
Aj keď starostlivosť o vlasy treba vždy prispôsobiť ich typu a kvalite, existuje pravidlo, ktoré prospeje všetkým vlasom rovnako. Toto nám radí celebritný kaderník!

Profesionálny kaderník Julian Farel tvrdí, že všeobecné pravidlo, ktoré zaručí krásne, zdravé a lesklé vlasy každému typu vlasov síce neexistuje, ale má jednu radu, ktorá prospeje všetkým rovnako.

Toto našim vlasom neprospieva

Kaderník Julien Farel, zakladateľ spoločnosti Julien Farel Restore Salon & Spa v New Yorku, tvrdí, že najväčšia chybu, ktorou si ničíme  vlasy je tá, že si ich umývame prehnane často. „Mnoho ľudí si vlasy umýva šampónom každý deň, čím vlasy zbavujú prírodných olejov, vlasy zostávajú suché a lámavé a v konečnom dôsledku sa nám budú mastiť stále viac."

„Pokiaľ ste tvrdo nepracovali v telocvični a nespotili sa, alebo ste neboli v prašnom prostredí, určite nie ej dôvod umývať si vlasy každý deň“ hovorí Farel a dodáva, že je ideálne umyť si šampónom vlasy maximálne 2-3krát za týždeň a tiež to s množstvom šampónu pri umývaní netreba preháňať.

Zdroj: Profimedia

“Prehnané množstvo šampónu príliš odmasťuje vlasovú pokožku a vlasy sa postupne budú mastiť stále viac, pričom budú stále krehkejšie,” vysvetľuje kaderník a dodáva, že pre pocit sviežosti niekedy pomôže aj opláchnutie vlasov čistou vodou bez použitia šampónu.

Niečo na tom rozhodne bude, čo poviete? Koľkokrát do týždňa si vlasy umývate vy?

Zdroj: thesun.co.uk

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:20 Ovečka Shaun I.
16:30 Zatancuj si s Nely
16:40 Macko Uško
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové