7 jednoduchých tipov, ako spomaliť starnutie: Na TOTO nedajú dopustiť ani celebrity

7 jednoduchých tipov, ako spomaliť starnutie: Na TOTO nedajú dopustiť ani celebrity Zdroj: unsplash.com
Hoci starnutie nemôžeme zastaviť, máme aspoň možnosť spomaliť ho. Verte, že to ide aj bez zásahu plastických chirurgov a invazívnych zákrokov.

Príroda nám ponúka množstvo cenných látok, vďaka ktorým je boj proti vráskam úspešný. Väčšinu z nich nájdete v zdravých, bežne dostupných potravinách. Okrem jedálnička by sme mali venovať pozornosť aj istým zlozvykom, ktoré robíme všetci.

Ako si udržať peknú a zdravú pleť aj pod rúškom? Toto nám radí odborníčka!

Spôsob stravovania, ale aj poloha v spánku, horúci kúpeľ alebo opaľovanie majú vplyv na starnutie pleti.

Zaraďte do jedálnička čučoriedky

Počas starnutia dochádza k oxidatívnemu poškodeniu DNA v našej pleti, čomu sa nedá zabrániť. Vďaka veľkému množstvu antioxidantov však môžeme tento proces pozitívne ovplyvniť. Tieto cenné látky sa nachádzajú napríklad v čučoriedkach, ktoré majú účinný anti-aging efekt. Zaraďte ich denne do svojho jedálnička a pozorujte zmeny!

Zdroj: unsplash.com

Obmedzte príjem rafinovaného cukru

Nedávna štúdia preukázala, že konzumácia cukru urýchľuje proces starnutia v ľudskom tele a vedie k tmavým kruhom pod očami, dehydratácii a vráskam. V záujme boja proti starnutiu odborníci odporúčajú, aby ľudia obmedzili príjem najmä rafinovaného cukru a vyhýbali sa najmä sladkostiam a sladkým nápojom. Snažte sa piť čistú vodu, ktorá pleť účinne hydratuje a vypína!

Naučte sa spať na chrbte

Ak patríte medzi tých, ktorí uprednostňujú polohu spánku na bruchu s tvárou na vankúši, mali by ste svoj zvyk urýchlene zmeniť. Podľa štúdií a niekoľkých odborníkov spôsobuje práve táto poloha v spánku značné vrásky, ktorých už sa nezbavíte. Najlepší liek je prevencia! Preto skúšajte spať na chrbte, vylúčite tak riziko pribúdania vrások na tvári.

Zdroj: Profimedia

Dodržujte príjem vápnika

Vápnik je dobrý nielen pre naše kosti, ale hrá aj dôležitú úlohu v ochrane proti starnutiu pleti. Ako stavebná látka má pre telo mnoho pozitívnych účinkov a jeho adekvátna hladina pôsobí ako prevencia proti vráskam. Bunky v tele ho totiž potrebujú k tomu, aby mohli správne fungovať. Zaraďte preto do svojho jedálnička viac mliečnych výrobkov, mak, ryby, tofu, orechy a semienka.

Pite denne zelený čaj

Zelený čaj pomáha vášmu telu zvnútra aj zvonku. Tento nápoj bohatý na antioxidanty,  opravuje kožné bunky a pôsobí tak ako elixír mladosti. Vďaka protizápalovým účinkom navyše zmenšuje začervenanie a mierni podráždenie pokožky. Pravidelné pitie zeleného čaju udrží vašu pokožku pevnú a zdravú.

Zdroj: Pinterest

Sprchujte sa kratšiu dobu

Ak chcete spomaliť starnutie, musíte sa rozlúčiť s dlhými horúcimi kúpeľmi. Bolo totiž zistené, že príliš dlhý pobyt vo vani alebo dlhé sprchovanie poškodzujú pokožku a vysušujú ju. To vedie k viditeľným známkam starnutia. Doprajte si preto radšej kratšiu sprchu, a to najlepšie pod studenou vodou. Otužovanie je totiž ďalší zo spôsobov, ako predchádzať vráskam.

Chráňte sa pred UV žiarením

Zdravých dvadsať minút denne na slnku s opaľovacím krémom nám pomôže k tvorbe vitamínu D. Niekoľkohodinové opaľovanie pre docielenie bronzovej pokožky je však zaručenou cestou k predčasnému starnutiu pleti.

UVA lúče prenikajú hlboko do kože až k bunkám, ktoré ju vyživujú a opravujú. Dôsledok je zjavný na prvý pohľad. Vrásky sa prehlbujú a pleť povoľuje. Nehľadiac na to, že sa vystavujete tiež riziku vzniku rakoviny kože. Chráňte sa preto pred slnečnými lúčmi odevom a krémami s vysokým UV faktorom.

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Dvaja nosáči a video
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Sestry
18:05 Columbo
20:10 Kosti XI.
20:55 Kosti XI.
18:05 Požiarnik Sam IX.
18:25 Okido I.
18:35 Jojko oslávencom
16:35 Slunce, seno, erotika
18:30 Cirque du Soleil: Vzdálené světy
20:15 Car a Matilda