Cítila sa škaredá a zakríknutá, prešla kompletnou premenou: Neuveríte, ako vyzerá teraz!

Cítila sa škaredá a zakríknutá, prešla kompletnou premenou: Neuveríte, ako vyzerá teraz! Zdroj: Profimedia
„Život je príliš krátky na to, aby sme boli smutní kvôli svojmu vzhľadu,“ myslí si mladá žena, ktorá vďaka desiatkam zákrokov úplne zmenila svoj vzhľad aj život.

Tessa Texas (29) zo Švédka bola sympatické mladé dievča, no ona si tak nepripadala. Cítila sa škaredo a neatraktívne a jej snom bolo dosiahnuť dokonalý vzhľad, ako keď sa v mobilnom telefóne upraví pomocou filtrov a aplikácií.

V seriáli Nový život sa objavila aj Eva Máziková. Tá úloha jej sadla ako uliata, čo poviete? Nenechajte si ujsť ďalšie časti v utorok až štvrtok o 20:35 na JOJke!

Zbohom, sivá myška

Tessa, ktorú dnes vďaka novému vzhľadu živí aj fotenie aktov, si začala postupne plniť svoj sen a takmer každú časť svojej tváre aj tela začala vylepšovať pomocou plastických zákrokov a rôznych procedúr.

Na vylepšenia doteraz minula okolo 60-ticíc eur. Nechala si upraviť prsia, zadok, podstúpila liposukciu, pravidelne chodí na botox, výplne má aj v lícach a chystá sa aj na odstránenie niekoľkých rebier kvôli užšiemu pásu a naplánované má aj ďalšie korekcie na tvári, píše denník TheSun.  

Z Tessy je dnes úplne iná osoba nielen čo sa vzhľadu týka, ale tvrdí, že sa úplne zmenila aj jej osobnosť. „Plastické operácie mi veľmi pomohli. Cítim sa úžasne a sebavedomo,“ dodáva mladá žena, ktorá si vraj kvôli novému vzhľadu našla nielen atraktívnu prácu, ale aj manžela.

Čo na túto šialenú premenu hovoríte vy?

Zdroj: Profimedia

View this post on Instagram

📸 @modelsofheaven

A post shared by TEXAS (@tessa.texas) on

View this post on Instagram

2020 Ok here it comes, The New year new me bullshit. I figured it doesn't have to be a bad thing as I see a lot of posts with ppl summing up the year that's passed being all motivated to live a better life, get a better body, quit all their bad habits, spending more time looking into the eyes of their loved ones and less on their phones etc. I used to have it as a mindset to take my time and sit back with my diary and wonder where I would be and what I'll be doing "a year from now". It's just easier to get a grip of life that way I guess and in my case it's usually not as predictable as others may be, not even to me. The complete lack of self discipline and routines makes me feel young and alive. Or at least that's what I've been trying to convince myself as I can't face the fact that the only thing I do is to run away from this thing we call life. I'm tired of being a thinker. I wanna become a doer. I was going through some tough times during 2019. Things been happening in a way that I do not have control over. Everything took a turn, I'm still here and I'm now walking through my universe with a feeling of hope. It's like a endless forest with hidden secrets and mysterious darkness lurking in the corners.

A post shared by TEXAS (@tessa.texas) on

View this post on Instagram

🎀 𝕌𝕡𝕤𝕔𝕒𝕝𝕖 𝕡𝕝𝕒𝕤𝕥𝕚𝕔 🎀 . I dreamed I was at cheap clinic. The surgeon was going to perform buttimplants on me under local anaesthesia. He asked me if I wanted something done on my face as well and we decided to do a lip lift and eyelid surgery. The price was low and so was the standards. Thank God it was only a bad dream. Waking up, the first thing I see on my flow is a article on a 28 yo girl dying the other day from complications of a BBL in Miami at a clinic with a bad reputation. Fat transfer has according to statistics a 20 times higher risk of fatal outcome than any other plastic surgery procedure. My advice, choose your surgeon carefully and do your research. Don’t ever go cheap on plastic surgery$💉 My butt was made one year ago with BBL fat transfer. I’ve been back and forth in my decision for implants as I want them soft as sebbin but big as I can with solid rubber in US. Down side with solid rubber, they’re heavier and is more likely to not get accepted by the surrounding tissue. On the other hand they are more safe in case of rupture. The sebbin implants are soft with floating silicone inside the solid silicone shell, lower risk of rejection but I can’t get the size I want. Right now I feel like just doing another full BBL and get myself some custom made sebbin 450cc buttimplants for the summer 🍑

A post shared by TEXAS (@tessa.texas) on

Zdroj: thesun.co.uk, Instagram

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Súdna sieň
05:55 Pod povrchom
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:35 DEDIČSTVO
06:20 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:05 Jezdkyně
06:55 Vyškolena láskou
08:35 Need for Speed