Tri roky nepoužila šampón, aha, čo sa stalo s jej vlasmi: Neuveriteľné, ako sa zmenili!

Tri roky nepoužila šampón, aha, čo sa stalo s jej vlasmi: Neuveriteľné, ako sa zmenili! Zdroj: Profimedia
Zo zničených vlasov má dnes nádhernú zdravú hrivu, po ktorej túži každá žena. Jej trik je absolútne jednoduchý a dokonca s ním ušetríte kopec peňazí!

Zdravotná sestra Rachel de Rond (28) z Holandska bola úplne zúfalá zo svojich slabých a zničených vlasov a preto sa rozhodla vyskúšať experiment, ktorý dopadol nad jej očakávania.

Nový účes Jara Slávika uvidíte už čoskoro v najlepšej talentovej šou Česko Slovensko má talent, kde sa opäť predstaví v úlohe porotcu! Ktovie, či používa šampón...

​Bežným šampónom dala zbohom

Keď bola Rachel dieťa, mala krásne husté a kučeravé vlasy, ktoré sa však s pribúdajúcim vekom nielen stratili, ale zhoršila sa jej tiež kvalita vlasov. Ešte pred pár rokmi si umývala vlasy každý druhý deň, dnes si už nevie predstaviť, že by sa ku klasickým  šampónom vrátila.

Rachel sa rozhodla vyskúšať bezšampónovú metódu po tom, ako si prečítala príbeh dievčaťa, ktoré ju detailne popísalo. Jej nádherné vlasy ju presvedčili, že to musí vyskúšať tiež!

Po niekoľkých mesiacoch boli jej vlasy nielen zdravšie, ale vrátili sa jej aj kučery, ktoré mala v detstve...

Zdroj: Profimedia

Trpezlivosť sa vyplatila

Rachel priznala, že vlasy sa bez šampónu neuzdravia zo dňa na deň a treba rátať s prechodným obdobím, kedy treba jednoducho vydržať. “Používala som iba čistú vodu a raz a čas som použila bylinný výluh a jablčný ocot,” opisuje svoje skúsenosti mladá žena.

Prvé pozitívne výsledky si všimla už po troch týždňoch, po pár mesiacoch bol rozdiel taký viditeľný, že si to všimlo aj okolie. Rachel tvrdí, že sa jej vlasy úplne prestali mastiť a lámať a dokonca sa jej vrátili krásne kučery, ktoré mala ako dieťa.

Zdroj: Profimedia

Okrem oplachov z ajurvédskych bylín stále používa aj zriedený jablčný ocot na opláchnutie a tiež si zbiera aj dažďovú vodu, ktorá vlasom vraj rovnako výborne prospieva.

Rachel nepoužila šampón už viac ako tri roky a jej vlasy sú naozaj nádherné. Po tejto pozitívnej skúsenosti sa rozhodol vyhodiť šampón aj jej priateľ a s kvalitou vlasov je po čase rovnako spokojný.

Čo si o bezšampónovej metóde myslíte vy? Mali by ste trpezlivosť vyskúšať ju?

View this post on Instagram

I asked my boyfriend:' What do you think about my hair?' He said :' It looks like you have preshed it down with a blowdryer for a hour ' 😅 (I poured some ricewater over my hair and dryed it with my old blowdryer. It was on the cold setting!! I wanted to see if I could create some more curls, but after a half a hour all the volume was gone😂) If you don't try it, you don't know it! 👌 I'm still going to experiment in 2019! - Ik vroeg aan mijn vriend:' Wat vind je van mijn haar?' Ik krijg als reactie:' Alsof je je krullen net een uur lang hebt plat gedrukt met een föhn'😅 (Rijstwater over mijn haar gegoten en vervolgens mijn oude föhn gebruikt, op de koude stand!! Dit gedaan om te zien of ik meer krullen kon creëren 😬 Na een half uur zakte de heleboel uit 😂) Maar als je het niet probeert weet je het ook niet 👌 Ook in 2019 blijf ik lekker experimenteren ♥️ #curls #curlyhair #ricewater #allnatural #nopoo #noshampoo #natuurlijkehaarverzorging

A post shared by Rachel de Rond (@derondr) on

View this post on Instagram

Whooo is dit mijn haar? Afgelopen dinsdag had ik, sinds 10 maanden rinse only en sebum only, mijn haar weer gewassen met een natuurlijke haarzeep.. Ik had gewoon even zo'n behoefte aan schoon haar!! (Vooral doordat ik een avondje op stap was geweest 😂). Maar nadat mijn haar was opgedroogd verbaasde ik mij over de hoeveelheid pluis 😢 (foto 2) En ik was echt lichtelijk een beetje teleurgesteld met het resultaat... Na een paar dagen vocht toedienen (een kamille thee als leave in) bedacht ik mij dat mijn haar misschien proteïne nodig had... Ik heb 100 ml kamille thee gemengd met 1 eetlepel gehydrolyseerde zijde proteïne en dat op droog haar gesprayt.. En INDERDAAD!!! Dit is het resultaat ❤️ Big hair 😍 Ik ben echt flabbergasted 😂✌️ #bighair #curls #curlyhair #allnatural #naturalhair #naturalhaircare #nopoo #noshampoo #nochemicals #natuurlijkehaarverzorging

A post shared by Rachel de Rond (@derondr) on

Zdroj: metro.co.uk, Instagram

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

07:35 Noviny TV JOJ
08:25 Labková patrola II.
08:55 SpongeBob SquarePants
07:35 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:45 NOVÁ ZÁHRADA
09:45 NA CHALUPE
07:20 Keby bolo keby 2
08:25 Keby bolo keby 2
09:55 Áno, šéfe USA VI.
07:40 Krtko
08:10 Okido I.
08:20 Viking Vicky
07:30 Příšerky z vesmíru
09:10 Mia a bílý lev
10:55 Čarodějovy hodiny