Čo robiť, aby farba na vlasoch vydržala čo najdlhšie a aby blond nežltla? Poradíme vám!

Čo robiť, aby farba na vlasoch vydržala čo najdlhšie a aby blond nežltla? Poradíme vám! Zdroj: unsplash.com
Niet lepšieho pocitu ako odchádzať od kaderníčky s nafarbenými a upravenými vlasmi. Ktoré zásady by ste mali dodržiavať, aby farba vydržala pekná oveľa dlhšie?

Blednutie farby vlasov poznáme všetky. Blondínky trápia žlté tóny, brunetky zase ryšavé. Poradíme vám, ako sa o vlasy starať, aby boli zdravé a aby sa farba nevymývala tak rýchlo!

Prečo sa oplatí sa o vlasy starať? Nielenže budú krásne na pohľad, ale farba vám aj vydrží dlhšie, pretože čím viac je vlas poškodený, tým viac sa farba vymýva. Zdravý vlas je hladký a pigmenty farieb "uzamkne" vo vnútri seba. Poškodený vlas však nie je hladký, je po povrchu polámaný, a tým pádom farba sa vymýva ľahšie.

Zdroj: Profimedia

Tieto tipy vám pomôžu:

  • Asi vás napadne sa v obchode porozhliadnuť po šampóne a kondicionéri s nápisom "pre farbené vlasy". A skutočne, tieto produkty majú také zloženie, aby pomáhali farbu vo vlasoch udržať čo najdlhšie. O najvhodnejšej značke pre váš typ vlasov sa poraďte so svojou kaderníčkou.
  • Dobrou voľbou je vyhľadať šetrný šampón, ktorý neobsahuje sulfáty. Tie síce zaistia čisté vlasy, ale so špinou rýchlejšie zmyjú aj farbu.
  • Snažte sa neumývať si vlasy každý deň! Ideálne raz za tri alebo aspoň za dva dni, a čas medzi tým zvládnite pomocou suchých šampónov.
  • Nezabúdajte vlasom pravidelne dopriať výživnú masku, ktorá zabráni nadmernému vysúšaniu z farbenia či zo slnka.
  • V lete sa vám oplatí investovať do sprejov s SPF ochranou. Vlasy vyživí a obalí neviditeľným štítom proti slnku, čo sa hodí nielen na pláži. Navyše, vďaka výžive vlasom toľko neublíži chlór alebo morská soľ!
    Zdroj: Profimedia

Pomôžu aj babské rady

  • Možno vás to prekvapí, ale pre blondínky bude fungovať paradajkový pretlak alebo kečup. Ak vaše blond vlasy chytia zelenkastý tón z bazéna či slnka, pomôžu vám práve paradajky, ktorých červená farba zneutralizuje zelenú. Naneste si množstvo, ktoré sa zmestí do dlane a vmasírujte do suchých alebo mokrých vlasov, nechajte pôsobiť pätnásť minút a potom opláchnite.
  • Pre nový lesk blond vlasov môžete zmiešať vlažný harmančekový čaj s lyžicou medu, naniesť zmes na mokré vlasy umyté šampónom, nechať pôsobiť niekoľko minút a opláchnuť.
  • Brunetky môžu vyskúšať kakaovú masku. Zmiešajte polievkovú lyžicu kakaa s bielym jogurtom, medom a jablčným octom, naneste na šampónom práve umyté vlasy, nechajte pôsobiť pár minút a zmyte.

Zdroj: Pinterest, prozeny.blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Panelák
05:50 Prvé oddelenie II.
06:10 Súdna sieň
05:20 Kutyil s.r.o. II.
05:55 Panelák
06:40 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:10 Grace, kněžna monacká
08:05 Jobs
10:20 Ztraceni v lásce