Skutočné tajomstvo zdravej pleti: TOTO prezradili špičkoví dermatológovia

Skutočné tajomstvo zdravej pleti: TOTO prezradili špičkoví dermatológovia Zdroj: Profimedia
Reklamy a kozmetické značky neustále propagujú „top výrobky,“ ktoré si priam zázračne poradia s každým nedostatkom na pleti. Čo však považujú za najdôležitejšie odborníci?

Žiadny super účinný, kvalitný a drahý výrobok nedokáže vašu pleť zmeniť ako šibnutím čarovného prútika. Samotní dermatológovia, ktorí sa starajú aj o krásu a zdravú pleť celebrít, vedia, že hlavné tajomstvo krásy je v správnej a dôkladnej starostlivosti. Inšpirujte sa ich radami aj vy!

Správne čistenie pleti je základ

Určite ste už počuli a čítali mnohokrát, to preto, že je to skutočne dôležité. Naozaj nechoďte nikdy spať s neodlíčenou pleťou. Stačí jediný raz a môžete si pleť zaniesť a zapáliť na celé mesiace. Starostlivé čistenie pokožky bez agresívnych kozmetických výrobkov je jedným z hlavných tajomstiev dermatológov. Používajte produkty s ceramidmi (výživnými látkami), ktoré udržujú v koži vlhkosť. Počas jesene je lepšie použiť mlieko na pokožku a čistiace gély s tonermi, ktoré by nemali obsahovať alkohol. 

Zdroj: Profimedia

​Chráňte sa pred slnkom, aj v zime!

Ak chcete mať krásnu a dlho mladistvú pleť, musíte si ju vždy chrániť pred slnkom. Zbytočne sa budete hýčkať drahými kúrami, ak počas dňa nebudete používať kvalitný krém s faktorom minimálne 30 a nezabúdajte ani na slnečné okuliare.

Termálna voda v spreji

Kvôli udržaniu pružnosti pokožky používajú dermatológovia termálne vodné spreje. Obsahujú vápnik, meď, železo a sodík. Táto voda je tiež bohatá na minerály, vrátane selénu, ktorý chráni vašu pokožku pred ultrafialovými lúčmi. Majte malé balenie vždy po ruke, prospeje vašej kráse s pri náročnom dni vás perfektne osvieži. 

Zdroj: Profimedia

Vyberajte si menšie balenia krémov

Nenechajte sa lákať na zvýhodnené ceny za dvojnásobné balenie krému. Časom bude aj ten najlepší krém účinkovať prirodzene slabšie a aktívne látky už nie sú  také magické ako sa vám to zdalo na začiatku.

Cvičenie prospieva aj pleti

Ak pravidelne cvičíte, prospieva to nielen vášmu zdraviu a postave, ale tiež vašej kráse. Napríklad pri krúžení hlavy dochádza k lepšiemu prúdeniu krvi a získaný kyslík pomáha pokožke žiariť. Ak sa venujete joge, máte menej stresu, znižuje sa ohrozenie zápalov v tele a je to vidieť aj na vašej pružnej a žiariacej pokožke.

Zdroj: Profimedia

Posteľná bielizeň

Vznik vrások si môžeme paradoxne spôsobiť a urýchliť aj počas spánku a to nesprávnou polohou a obliečkami, ktoré nám tlačia na pokožku. Uprednostňujte hodvábne obliečky, najmä vankúše, ktoré nemajú  žiadne záhyby, takže vaša pokožka sa po nich hladko kĺže.

Cielená starostlivosť je účinnejšia

Nikdy sa nenechajte nahovoriť na jeden univerzálny krém, tak to naozaj nefunguje. Opaľovací krém a výrobky s antioxidantami treba nanášať ráno, retinoidy (krémy s vitmínom A, ktoré zabraňujú vráskam a pigmentovým škvrnám ) s peptidmi budú najlepšie účinkovať počas noci. 

Zdroj: Profimedia

Prispôsobte sa ročnému obdobiu

Kým v lete sú účinnejšie a príjemnejšie ľahké gély, chladnejšie počasie si vyžaduje používať na pleť výživné a hydratačné krémy s vitamínmi C a E, ceramidmi, aloe vera a kyselinu hyalurónovú. Aminokyseliny a organické oleje (marhuľový, olivový, mangový, bambucké maslo) zase pomôžu pri odstraňovaní stvrdnutej kože na namáhaných miestach.

Zázračný kokos

Takmer všetci dermatológovia sa zhodujú v tom, že kokos je jeden z najuniverzálnejších a najúčinnejších produktov. Či už ide o kokosový olej, ktorý fantasticky pôsobí v maskách na pleť či na vlasy, alebo o kokosové mlieko, ktorého popíjanie vám tiež pomôže k žiariacej pleti.

Vyskúšajte tento fantastický čistiaci píling na problematickú pleť.

Zdroj: Thinstockphotos

Zdroj: brightside.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:40 NOVÉ BÝVANIE
12:00 NOVINY O 12:00
09:15 Stratené duše II.
10:10 Stratené duše III.
11:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:50 Nákupné maniačky
10:15 Prvé oddelenie
10:55 Skutočné paničky z Orange County IX.
09:25 Malý medvedík
09:50 ZáchranáRik II.
09:55 Strážca vesmíru Roger
08:05 Kuchař srdcem
09:50 Poslední odkaz
11:40 Hačikó: Příběh psa