Chcete vyskúšať microblading obočia? Toto by ste mali vedieť skôr, než sa objednáte

Chcete vyskúšať microblading obočia? Toto by ste mali vedieť skôr, než sa objednáte Zdroj: Profimedia
Našťastie, dnes už existuje spôsob tetovania obočia, ktorý vyzerá absolútne dokonalo a prirodzene. Ak plánujete túto metódu vyskúšať, mali by ste o nej vedieť niekoľko vecí.

Microblading (vláskovanie) je metóda ručného tetovania obočia, ktorá spočíva v aplikácii pigmentu pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera. Na rozdiel od klasického tetovania, je obočie po microbladingu veľmi prirodzené a jemné. Ak uvažujete nad týmto zákrokom, mali by ste si prečítať tieto fakty.

Je microblading bolestivý?

Nie je to neznesiteľná bolesť, ale pripravte sa, že cítiť to budete určite a tiež to bude aj krvácať. Za ten výsledok to však rozhodne stojí!

Ako prebieha hojenie?

Nezľaknite sa, vaše obočie bude na začiatku oveľa tmavšie, ako bude po zahojení. Prvé 3-4 dni vás bude obočie mierne štípať až páliť, vzniknú chrastičky, ktoré vám postupne opadajú. Počítajte s tým, že približne po mesiaci bude potrebné ešte ďalšie sedenie, kde vám odborníčka obočie ešte upraví a dotetuje.

Pozor pri umývaní

Ak budete mať čerstvo po zákroku, musíte si minimálne týždeň odličovať a čistiť pleť veľmi opatrne. Vyhnite sa klasickému umývaniu tváre, mohli by ste skomplikovať a predĺžiť proces hojenia.

Ako dlho to vydrží?

Mali by ste vedieť, že microblading vám nevydrží navždy, ako klasické tetovanie. I keď jeho “výdrž” je individuálna, obyčajne je to 1-4 roky. Ak začne blednúť, alebo sa farba úplne stratí, je potrebné ho zopakovať.

Koľko microblading stojí?

Samozrejme, závisí to od toho, aký salón a odborníka si zvolíte. V tomto prípade sa rozhodne neoplatí riskovať a treba si zistiť, kto má aké referencie. Cena za zákrok sa pohybuje približne od 130-150 eur, treba sa však uistiť, či je v cene zahrnutá aj korekcia obočia po mesiaci.

Obočie pred a po zákroku

Zdroj: popsugar.com

TV Program

15:00 Bez servítky
16:00 Nikto nie je dokonalý
17:30 Noviny
15:00 Poklady z blšáku II.
15:30 Áno, šéfe! USA IV.
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
14:55 Dr. House VII.
15:50 Dr. House VII.
16:50 Ochrancovia
14:55 Viking Vicky
15:05 Viking Vicky
15:25 Strážca vesmíru Roger
13:15 Dešťová víla
15:05 Paříž počká
16:45 Americká Miss India