Skoro jasno
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Chcete vyskúšať microblading obočia? Toto by ste mali vedieť skôr, než sa objednáte
Zdielať na

Chcete vyskúšať microblading obočia? Toto by ste mali vedieť skôr, než sa objednáte

Zdroj: Profimedia

Našťastie, dnes už existuje spôsob tetovania obočia, ktorý vyzerá absolútne dokonalo a prirodzene. Ak plánujete túto metódu vyskúšať, mali by ste o nej vedieť niekoľko vecí.

Microblading (vláskovanie) je metóda ručného tetovania obočia, ktorá spočíva v aplikácii pigmentu pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera. Na rozdiel od klasického tetovania, je obočie po microbladingu veľmi prirodzené a jemné. Ak uvažujete nad týmto zákrokom, mali by ste si prečítať tieto fakty.

Je microblading bolestivý?

Nie je to neznesiteľná bolesť, ale pripravte sa, že cítiť to budete určite a tiež to bude aj krvácať. Za ten výsledok to však rozhodne stojí!

Ako prebieha hojenie?

Nezľaknite sa, vaše obočie bude na začiatku oveľa tmavšie, ako bude po zahojení. Prvé 3-4 dni vás bude obočie mierne štípať až páliť, vzniknú chrastičky, ktoré vám postupne opadajú. Počítajte s tým, že približne po mesiaci bude potrebné ešte ďalšie sedenie, kde vám odborníčka obočie ešte upraví a dotetuje.

Pozor pri umývaní

Ak budete mať čerstvo po zákroku, musíte si minimálne týždeň odličovať a čistiť pleť veľmi opatrne. Vyhnite sa klasickému umývaniu tváre, mohli by ste skomplikovať a predĺžiť proces hojenia.

Ako dlho to vydrží?

Mali by ste vedieť, že microblading vám nevydrží navždy, ako klasické tetovanie. I keď jeho “výdrž” je individuálna, obyčajne je to 1-4 roky. Ak začne blednúť, alebo sa farba úplne stratí, je potrebné ho zopakovať.

Koľko microblading stojí?

Samozrejme, závisí to od toho, aký salón a odborníka si zvolíte. V tomto prípade sa rozhodne neoplatí riskovať a treba si zistiť, kto má aké referencie. Cena za zákrok sa pohybuje približne od 130-150 eur, treba sa však uistiť, či je v cene zahrnutá aj korekcia obočia po mesiaci.

Obočie pred a po zákroku

Súvisiace články

Najčítanejšie