Zbaví akné, suchej pleti a zjemní póry: Hitom je maska z tohto ovocia

Zbaví akné, suchej pleti a zjemní póry: Hitom je maska z tohto ovocia Zdroj: Profimedia.sk
Netreba sa vždy spoliehať na chémiu a produkty, ktoré kúpite v drogériách, ale aj na prírodu. Aktuálnym hitom je maska na tvár z letného ovocia, ktorá s pleťou dokáže zázraky.

Pritom nejde o nijaké špeciálne ovocie a zrejme ste sa ho tento rok už aj presýtili. Sladučký červený melón je základnou zložkou masky, ktorú si raz-dva pripravíte aj doma.

Nielenže má super vôňu, robia sa z neho skvelé pílingy na telo, no poradí si aj s problematickou pleťou! Hodí sa na akné, rozšírené póry aj suchú pokožku náchylnú k začervenaniu. Napokon červený melón tvorí až 92 % voda, takže pleť dokáže dokonale hydratovať. 

Zdroj: Profimedia.sk

​Melón obsahuje citrulín, ktorý viaže vodu, zjemňuje pokožku a má super antioxidačné vlastnosti. Ďalšou zložkou je lykopén, ktorý má významné protizápalové účinky. Masky z červeného melóna sú veľmi populárne v Kórei, kde ženy veľmi dbajú o svoju pleť.

Zdroj: pinterest

​Ako si masku vyrobíte doma?

Ingrediencie:

  • 1 mesiačik melóna
  • 2 PL medu

Postup:

Melón rozdrvte vidličkou a pridajte med. Poriadne premiešajte a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite vlažnou vodou. Túto masku by ste mali používať minimálne 3-krát do týždňa.

Zdroj: pinterest

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

11:35 Len trošku šťastia
13:40 Bobule
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
12:15 VŠETKO ČO MÁM RÁD
13:15 VLCI
14:10 VLCI
12:05 Kardashianky a ich rodina
13:20 V.I.P. vraždy
14:45 INKOGNITO
12:25 Oskar v balóne
12:45 Kikirikí
12:50 Medzi nami zvieratkami
12:10 Holka k sežrání
13:50 Pozlátko Hollywoodu
15:25 Můj šálek kávy