Trápia vás vyrážky na brade či krku? Je to jasný signál, že máte TENTO problém!

Trápia vás vyrážky na brade či krku? Je to jasný signál, že máte TENTO problém! Zdroj: Profimedia
Hovorí sa, že ak niečo nie je so zdravím v poriadku, ihneď sa to odrazí na tvári. Na tomto princípe funguje aj tradičná čínska medicína.

Čo znamená, ak sa vám často vyhodia vyrážky a akné na brade, krku či v dekolte? Čínska medicína má na tento problém jasnú odpoveď.

Vyrážky na brade

Ak sa vám objavujú vyrážky na brade po stranách, je to znamenie hormonálnej nerovnováhy a tiež to poukazuje na nezdravé stravovanie. Presne tento dôvod vám môže spôsobiť výskyt vyrážok aj v strede brady smerom ku krku.

Čo s tým?

Vyhýbajte sa ťažkým a mastným jedlám a pridajte do jedálnička viac čerstvej zeleniny,  ovocia, najmä sezónne druhy, ďalej celozrnné výrobky, strukoviny a potraviny bohaté na vlákninu. Na upokojenie hormónov tiež pomôže vyhýbanie sa stresu, relax, meditácie a dostatok spánku.

Zdroj: Profimedia

​Vyrážky na krku a hrudníku

Ak sa vám vyrážky doslova rozliezajú z brady smerom na krk a hrudník, môže ísť o celkové zníženie imunity, zápal v tele, či priveľa stresu.

Čo s tým?

Skúste zlepšiť celkovú životosprávu, neponocujte, zvýšte príjem tekutín a imunitu podporte zvýšením vitamínu C. Ak sa po pár týždňoch váš stav nezlepší a vyrážky sa nestratia, vyhľadajte lekára. Je pravdepodobné, že vaše telo sa nedokáže vysporiadať s nejakým zápalovým ochorením. Vtedy zaberie pravdepodobne iba nasadenie vhodných liekov.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: healthdigezt.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

11:00 ZÁCHRANÁRI
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:20 NOVÉ BÝVANIE
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
13:40 Panelák
10:50 Hawaii 5.0 VII.
11:55 MacGyver
13:00 Komisár Rex XVI.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:15 Bobule
12:00 Náhradní plán
13:35 Santa