Opálená pokožka na počkanie: Super triky, ako použiť samoopaľovací krém pre dokonalý bronz

Opálená pokožka na počkanie: Super triky, ako použiť samoopaľovací krém pre dokonalý bronz Zdroj: Instagram
S teplom začínajú hrať prím aj samoopaľovacie krémy. Poradíme vám triky, ako ich správne použiť, aby ste z nich nemali nepekné žlté fľaky.

Zima bola tento rok naozaj dlhá, no konečne čoraz viac prevládajú práve teplejšie dni. So slnkom zhadzujeme oblečenie a už čoskoro budeme behať v kraťasoch a sukniach. Kým sa stihnete opáliť, zrejme viacero z vás siahne po samoopaľovacím krémoch. Predsalen hnedá pokožka je oveľa príťažlivejšia ako tá biela.

Kúpiť si ten naj samoopaľovací krém je jedna vec. Určite by ste mali vsadiť na overené značky s čo najprírodnejším zložením. Vedieť ho aj kvalitne naniesť, aby ste nemali škvrny po celom tele, je tá druhá. Tu je pár tipov, ako bez „škvarenia sa“ docielite krásne opálenú pokožku.

1. Exfoliácia

Pred tým, ako samoopaľovací krém nanesiete na telo, musíte ho zbaviť odumretých častíc. Najlepšie nejakým pílingom. Špeciálnu pozornosť venujte „tvrdšej“ pokožke na lakťoch a pätách. Práve tu totiž najčastejšie vznikajú nepekné škvrny.

Zdroj: Instagram

2. Hydratovať

Po pílingu by ste telo mali poriadne nakrémovať telovým mliekom. Opäť platí, aby ste viac hydratovali lakte, kolená a päty. Počkajte pár minút, kým sa mlieko úplne vstrebe.

3. Použite rukavice

Ak nechcete, aby celý svet videl, že ste použili samopaľovací krém, stavte na latexové rukavice, ktoré vám ich ochránia.

Zdroj: Instagram

4. ​Ako na chrbát?

Ideálne by bolo, ak by vám krém naniesol a poriadne rozotrel niekto druhý. Ak túto možnosť nemáte, skúste použiť špeciálnu špongiu na chrbát.

5. Vazelína na tvár

Ak ste sa rozhodli, použiť krém aj na tvár, vazelínou si namažte obočie aj líniu vlasov. Vyhnete sa tak nechcenému zafarbeniu týchto častí, čo by vyzeralo prinajmenšom zvláštne.

6. Oblečenie

Po tom, ako ste si krém naniesli, odporúča sa obliecť si tmavé oblečenie. Svetlé kúsky by ste si totiž mohli zašpiniť. Ak ste s výsledkom spokojná, celý proces opakujte! Krásne „opaľovanie“.

Zdroj: Instagram

Zdroj: marieclaire.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:15 Komisár Rex XIII.
18:15 Komisár Rex XIII.
19:25 TIPOS INFO
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie
17:40 ZáchranáRik II.
17:50 Ferdo Mravec
18:15 Rapotáčik
16:25 Město v ohrožení
18:05 Otcové a dcery
20:15 Spálené mosty