Tieto veci krásne ženy nikdy nerobia: 10 zlozvykov, ktorými si ničíte pleť aj vlasy

Tieto veci krásne ženy nikdy nerobia: 10 zlozvykov, ktorými si ničíte pleť aj vlasy Zdroj: Profimedia
Základom krásnej a žiarivej pleti je každodenná starostlivosť a zdravá životospráva. To isté platí aj pri vlasoch. Viete, čím všetkým svojej kráse škodíte?

Rovnako ako pri pokožke, tak aj pri vlasoch platí, že sú krásneodličovanie, keď sú zdravé a pestované. Pravidelná starostlivosť sa na vašej tvári odrazí a tiež je vidieť, ak niektoré veci zanedbávate. Toto sú najčastejšie chyby, ktorým by ste sa mali vyhýbať!

Nedokonalé odlíčenie

Nech ste akokoľvek unavené a vyčerpané, v žiadnom prípade nechoďte spať bez toho, aby ste si dôkladne odstránili make-up. Nedokonalé odlíčenie vám nepekne upchá póry, pokožka nebude môcť dýchať a výsledkom budú nepríjemné pupienky, akné a celkovo nezdravá pokožka.

Tip: Vyskúšajte na odličovanie používať kokosový olej, odstráni dokonca aj vodeodolnú špirálu a je výborný aj na citlivú pleť. Na výnimočné prípady majte po ruke aj kvalitné odličovacie obrúsky, ktoré vám proces urýchlia. Nepoužívajte ich však príliš často!

Zdroj: Profimedia

​Krém na opaľovanie

Ženy, ktoré sa dôkladne starajú o svoju pleť vedia, že si ju musia chrániť pred UV žiarením a to nielen v lete. Posledné odborné výskumy dokázali, že 80 percent viditeľných známok starnutia má na svedomí slnečné žiarenie. Pokožka nechránená pred slnkom je náchylná na pigmentácie, škvrny a vrásky. Navyše, zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože. Zaobstarajte si kvalitný krém s UV ochranou čo najskôr!

Vyrážky

Domáce vytláčanie pupienkov patrí tiež k zlozvykom, ktoré rozhodne kráse neprospievajú a narobíte si tak viac škody, ako úžitku. Aby ste sa vyhli zbytočnému podráždeniu, začervenaniu a jazvám, namiesto vytláčania si postihnuté miesto potierajte pleťovou vodou, prípadne tea tree olejčekom a snažte sa vyrážku vysušiť. 

Zdroj: Profimedia.sk

​Podstrihávanie vlasov

Aj vám mama vravievala, že pravidelným podstrihávaním budú vlasy rýchlejšie rásť? Nie je to pravda, ide skutočne iba o mýtus. Vlasy rastú stále rovnako, ale je pravda, že potrebujú pravidelne podstrihnúť, aby mali pekný tvar a nelámali sa na koncoch. Ideálne je nechať si podstrihnúť končeky aspoň každé 3 mesiace.

Rozštiepené končeky

Tento problém rovnako neprospieva zdraviu vlasov a tiež spomaľuje ich rast. Ak máte rozštiepené končeky a nechcete sa dať ostrihať, môžete vyskúšať známy kadernícky trik. Aby ste zamedzili ďalšiemu štiepeniu a aby vaše vlasy pôsobili zdravo a pestovane, doprajte im pravidelne účinnú hydratačnú masku, ktorá im dodá živiny.

Zdroj: Profimedia.sk

​Horúca voda

Aj vy milujete horúci kúpeľ keď prídete uzimená domov? Žiaľ, horúca voda neprospieva vašej pokožke, ani vlasom. Horúca voda vo vani či v sprche zbavuje pokožku všetkých prírodných olejov a nadmerne ju vysušuje a rovnako nedobrý efekt má aj na vaše vlasy. Ak si doprajete vaňu či sprchu, snažte sa nepoužívať príliš horúcu vodu a nebuďte v nej dlhšie ako 10 minút. Vlasy si umývajte vo vlažnej vode a na záver použite prúd studenej vody. Vlasy budú zdravé, lesklé a nebudú mať sklon k nadmernému masteniu. 

Hranie sa s vlasmi

Ak si neustále siahate na vlasy a hráte sa s nimi, môžete tým napáchať viac škody, ako si myslíte. Časté poťahovanie vlasov vytvára tlak na korienky vlasov a výsledkom môže byť poškodenie a vypadávanie vlasov. Ak máte poťahovanie vlasov ako zlozvyk, skúste sa ho zbaviť tak, že budete nosiť vlasy v chvoste, nie však veľmi napevno.

Zdroj: Profimedia

​Prehnané česanie

Aj častým česaním a kefovaním vlasov si môžete poškodiť vlasové folikuly, čo vedie opäť k rozštiepeným končekom. Pozor tiež na agresívne kefovanie najmä mokrých vlasov, čo môže vlasy extrémne oslabiť. Aby ste týmto problémom predišli, zaobstarajte si naozaj kvalitné kefy a hrebene z prírodných vlákien a s česaním to nepreháňajte. Rovnako aj fén, žehličku a kulmu používajte iba príležitostne. 

Turban na hlave

Väčšina z nás si po umytí vlasov zabalí vlasy do uteráka, však? Málokto však vie, že práve tento rituál je pre vlasy poriadne škodlivý! Mokré vlasy sú náchylné na poškodenie najviac, ak je uterák zabalený pevne do turbana, spôsobí tlak na vlasové folikuly, čo vedie k poškodeniu a vypadávaniu vlasov. Oveľa viac ako balenie do uteráka prospeje vlasom iba jemné vytlačenie prebytočnej vody, alebo zabalenie do bavlneného trička.

Zdroj: pinterest

Testovanie kozmetiky

Každá žena občas zmení kozmetiku v nádeji, že nájde tú najlepšiu a najúčinnejšiu. Pozor však, aby ste to so skúšaním produktov neprehnali, pričasté striedanie kozmetiky na pleť či vlasy sa neodporúča. Ak vám používaná kozmetika prestala vyhovovať, pokojne vyskúšajte inú, najlepšie však celú radu. Kombinovanie rôznych druhov a značiek nie je vhodné najmä pre citlivú pokožku. Nechajte si poradiť odborníkmi, alebo si vyberajte čo najprírodnejšie produkty, ktoré škodlivé alergény neobsahujú.

Zdroj: Profimedia.sk

​Nezabúdajte, že pre krásu je nevyhnutná nielen správna starostlivosť, ale aj životospráva. Vyhýbajte sa:

  • Nadmernému stresu
  • Kalorickým a sladkým jedlám, polotovarom a pod.
  • Kúpaniu v chlórovaných bazénoch
  • Fajčeniu
  • Nadmernej spotrebe alkoholu
  • Nedostatku spánku
  • Nedostatku tekutín

Zdroj: top10homeremedies.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:15 Komisár Rex XIII.
18:15 Komisár Rex XIII.
19:25 TIPOS INFO
16:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
17:20 Zubor Pompík
17:30 Pat a Mat
17:40 ZáchranáRik II.
16:25 Město v ohrožení
18:05 Otcové a dcery
20:15 Spálené mosty