Najčastejšie chyby pri úprave obočia, s ktorými vyzeráte staršie: Robíte ich tiež?

Najčastejšie chyby pri úprave obočia, s ktorými vyzeráte staršie: Robíte ich tiež? Zdroj: Profimedia
Nezáleží na tom, či uprednostňujete prírodný look, alebo výraznejšie líčenie. Vkusne a správne upravené obočie je základom v oboch prípadoch. Pozor však na tieto chyby!

Perfektne upravené obočie pomôže vyzdvihnúť a podčiarknuť vašu prirodzenú krásu, či už ste nalíčená alebo nie. Pozor však pri jeho úprave. Zanedbané obočie a rovnako aj prehnane vytrhané vám môže skôr uškodiť a pridať vek navyše! Ktoré chyby pri úprave obočia robíme najčastejšie?

Prehnané vytrhávanie

Trend obočia vytrhaného na tenkú čiarku je už dávno preč. Našťastie! Ak sa vám niečo podobné podarilo, nezúfajte a nechajte si obočie dorásť. Na rýchlejší rast vám skvelo poslúžia prírodné prostriedky. Potom už obočie vytrhávajte veľmi opatrne, prípadne sa zverte do rúk kozmetičke.

Zdroj: Profimedia

​Príliš tmavý odtieň

Ak máte obočie riedke a nevýrazné, určite bude fajn, ak si to trošku dofarbíte. Pozor však na príliš tmavé odtiene, ktoré vám pridajú nielen vek, ale aj prísnosť a nelichotivý výraz. Voľte mäkké hnedé odtiene a namiesto hustého vypĺňania robte skôr malé vejárovité ťahy, prípadne kombinujte tiene s ceruzkou. Cieľom je mierne zvýrazniť, ale zachovať čo najväčšiu prirodzenosť.

Šedivenie obočia

Možno ste si to ešte neuvedomili, ale rovnako, ako postupne začnú šedivieť vlasy, začne sa podobne správať aj naše obočie. Ak ste si všimli, že vám začalo príliš blednúť či viditeľne šedivieť, nebude už stačiť domáce dofarbovanie. Najjednoduchší spôsob je dofarbenie obočia v kozmetickom salóne. Aj tu však platí, že odtieň by mal byť veľmi prirodzený.

Rednutie obočia

Vekom a tiež prehnaným vytrhávaním začne obočie tiež slabnúť a rednúť. Ani v tomto prípade už „dokreslovanie“ veľmi nepomôže. Aby ste vyzerali stále mlado a sviežo, môžete vyskúšať moderné spôsoby tetovania obočia. Permanentný make-up sa dnes robí úplne inak, ako kedysi. Drobnými čiarkami doplnené obočie v prirodzenom odtieni vám tento problém vyrieši na niekoľko rokov.

Zdroj: Profimedia

​„Tykadlá“

Tento „jav“ sa vyskytuje častejšie u mužov, ale poznajú ho aj niektoré ženy. Hoc je obočie tenšie a slabne, to zostávajúce narastie až príliš. Ak ste si do tejto chvíle obočie len vytrhávali, je načase začať ho aj pristrihávať, inak budete vyzerať nielen staršie ale aj smiešne. Ak si na to netrúfate, pokojne sa zverte do rúk šikovnej kozmetičky.

Rada navyše!

Nemračte sa pri vytrhávaní obočia, prehlbujete si vrásky okolo očí aj na čele! Aby vám to išlo hladko, prejdite si ho najskôr vatovým tampónom namočeným v pleťovej vode a následne naneste vrstvu mastnejšieho krému. Chvíľku počkajte a až potom začnite vytrhávať. Pokožka bude zmäkčená a pôjde vám to oveľa ľahšie a bez bolesti.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny