TOTO sa deje s pleťou počas menštruácie: A nie je to nič príjemné

TOTO sa deje s pleťou počas menštruácie: A nie je to nič príjemné Zdroj: Profimedia.sk
Niektoré ženy ani nevedia, že ju majú, iné si tých pár dní do mesiaca doslova pretrpia. Vedeli ste, že menštruácia v mnohých smeroch ovplyvňuje aj stav vašej pleti?

Výkyvy nálad, kŕče v bruchu, bolesti pŕs, nenormálne chuť na sladké  a celý rad ďalších príznakov majú ženy po celom svete počas svojich dní. Za všetkým sú práve hormóny, ktoré vo veľkej miere počas menštruácie ovplyvňujú aj stav pleti. Tá sa za pár dní dokáže úplne zmeniť. Pozrite sa, čo s ňou vlastne deje!

Pleť je mastnejšia

Posledné 2 týždne cyklu sa znižuje hladina estrogénu a zvyšuje sa hladina androgénu. To má za následok, že je vaša pleť oveľa mastnejšia a lesklejšia ako inokedy. Póry sa zanesú a vznikajú vyrážky. Najlepšie, čo pre svoju pleť môžete urobiť je, používať čistiace vody s nízkym pH a protizápalovými zložkami. Práve tie vám pomôžu znížiť koncentráciu baktérii. 

Môžete mať aj oveľa mastnejšie vlasy. Vlasové folikuly sú totiž tiež veľmi citlivé na hormonálne výkyvy. Môžu sa u vás objaviť lupiny, začervenaná a svrbiaca pokožka. Najlepšie je použiť šampón obsahujúci agránový olej a ryžový škrob, ktorý absorbuje maz.

Zdroj: pinterest

Rozširujú sa póry

Vplyvom hormónov sa asi týždeň pre menštruáciou viditeľne rozširujú póry. Tie sa, ako sme už spomínali, môžu upchať mazom. Super je, použiť na pleť čistiacu vodu s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá ich pomôže vyčistiť.

Ľahšie sa vysušuje

Kým pred menštruáciou ste bojovali s mastnou pleťou, počas nej môže byť naopak suchá. Hladina estrogénu je nízka, preto vaša pleť stráca vlhkosť. Jediné, čo môžete urobiť je hydratovať a hydratovať!

Zdroj: Profimedia.sk

​Pleť je citlivejšia

Hormóny majú za následok aj to,že je vaša pleť citlivejšia na rôzne vonkajšie vplyvy. Ľahko sa začervená, a dokonca sa môže stať, že krém, ktorý bežne používate vás počas periódy bude dráždiť.

Možno sa pýtate, dá sa niečo spraviť, aby ste sa každý mesiac nevyhádzali? Hormónom nerozkážete, ale skúste znížiť príjem sacharidov. Znie to ako nesplniteľná úloha, no vaša pleť sa vám odvďačí.

Zdroj: allure.com, womenshealthmag.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny