Zatočte s mastnými vlasmi bez chémie: 5 tipov, ako mať krásnu hrivu čo najdlhšie

Zatočte s mastnými vlasmi bez chémie: 5 tipov, ako mať krásnu hrivu čo najdlhšie Zdroj: Profimedia
Asi viete, že čím častejšie si vlasy umývate, tým viac sa vám budú mastiť. Ako však dosiahnuť, aby po umytí zostali krásne čo najdlhšie? Vyskúšajte tieto super tipy!

Aj vy patríte medzi ženy, ktoré si umývajú vlasy denne? Nielen že je to náročné a unavujúce, ale vašim vlasom to skutočne neprospieva. Vyskúšajte najúčinnejšie prírodné tipy, ktoré vám pomôžu udržať vlasy dlhšie čisté a svieže.

Oplachovanie čajom

Pred umývaním vlasov si pripravte veľkú šálku čaju. Brunetky silný čierny, blondínky môžu použiť harmančekový. Keď mierne vychladne, opláchnite si ním vlasy a dobre vmasírujte do vlasovej pokožky. Nechajte pôsobiť 5 minút a následne vlasy umyte jemným šampónom. Čaj obsahuje látky, ktoré majú schopnosť sťahovať póry, čím bránia produkcii mazu. Túto kúru si robte 2-3 krát do týždňa a veľmi rýchlo pocítite, že vlasy sa mastia menej.

Zdroj: Profimedia

​Aloe Vera

Ďalší účinný a jednoduchý tip, ako zabrániť vlasom, aby sa nadmerne mastili. Kúpte si v lekárni gél z Aloe vera a zmiešajte v poháriku so šampónom 1:1, pre výraznejší efekt môžete pridať aj šťavu zo štvrťky citróna. Touto zmesou si vlasy umyte, nechajte pôsobiť 2-3 minúty a opláchnite. Aby sa stav vašich vlasov čo najrýchlejšie zlepšil, šampón s Aloe vera môžete používať pri každom umývaní.

Vaječný žĺtok

Urobte si pred umývaním vlasov žĺtkový zábal. Do vlhkých vlasov votrite 1 rozšlahaný žĺtok, nechajte pôsobiť 10 minút a potom umyte jemným šampónom. Žĺtok vlasom dodá výživu a zníži tvorbu mazu. Opakujte minimálne 1-krát do týždňa.

Domáci suchý šampón

Ak máte vlasy v zlom stave a nestíhate si ich umyť, nepoužívajte kupované suché šampóny, ale radšej siahnite po zaručenej domácej záchrane. Rýchlu službu vám poskytne obyčajný prášok do pečiva. Nasypte si ho hlavne ku korienkom, dobre vyšúchajte uterákom a učešte. Rovnako môžete v prípade núdze použiť obyčajný detský zásyp.

Zdroj: Pinterest

​Vlažná voda a jemný šampón

Ak máte pocit, že si potrebujete vlasy umývať denne, určite investujte do kvalitného prírodného a veľmi jemného šampónu. Nepoužívajte šampóny na rýchlo sa mastiace vlasy, sú príliš silné a nepôsobia dobre na pokožku hlavy. Na oplachovanie vlasov je ideálna vlažná voda. Aby vám vlasy vydržali dlhšie svieže, vyhýbajte sa aj nadmernému používaniu kondicionéru a balzamu, ktoré vlasy zbytočne zaťažia. Nanášajte ich s mierou a len na končeky.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny