Čo sa stane, ak do šampónu pridáte lyžičku cukru? Neverili by ste, čo to spraví s vašou vlasovou pokožkou!

Čo sa stane, ak do šampónu pridáte lyžičku cukru? Neverili by ste, čo to spraví s vašou vlasovou pokožkou! Zdroj: Profimedia.sk
Kým v jedle by sme sa cukru mali čo najviac vyvarovať, inde môže táto sladká potravina dobre poslúžiť.

Kto chce mať bohatú hrivu a zdravé vlasy, musí začať od vlasovej pokožky. Mnohé ženy aj mužov trápia lupiny, začervenania, ktoré majú za následok vypadávanie vlasov. V súčasnosti na nás zo všadiaľ číhajú rôzne škodlivé látky a už nestačí umyť si vlasy len šampónom. Aj vlasová pokožka si vyžaduje viac starostlivosti.

Zdroj: Profimedia.sk

​Ak si napríklad lyžičku cukru pridáte do malého množstva šampónu, ktorý bežne používate, razom sa z neho stane super píling na vlasovú pokožku. Rovnako, ako od odumretých buniek zbavujeme nielen celé telo aj pleť na tvári, potrebné je to z času na čas urobiť aj na hlave. Takto si pokožku na hlave premasírujete a odstránite z nej odumretú kožu. Cukrový píling by ste mali používať len každých 3 až 5 umytí. Super je, že cukor sa na vlasoch rozpustí a vodou ho zmyjete.

Napokon cukor v šampóne nie je nič výnimočné a niektoré prírodné ho obsahujú už v zložení. Hlavne trstinový má protizápalové a tiež hydratačné účinky na vlasovú pokožku. Navyše je super aj na bombastický objem koruny krásy a pokožku udržuje v rovnováhe. Takže miesto obyčajného bieleho si doprajte práve trstinový.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:00 INKOGNITO
05:45 Krimi
06:05 Noviny TV JOJ
05:35 Prvé oddelenie II.
06:00 Súdna sieň
07:20 Prvé oddelenie
05:15 Súdna sieň
06:00 X Factor Veľká Británia XIV.
07:10 X Factor Veľká Británia XIV.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:15 Jobs
08:30 Příšerákovi
10:10 Bláznivé námluvy