Pomoc na rozšírené póry: Tu je návod, ako sa ich zbaviť!

Pomoc na rozšírené póry: Tu je návod, ako sa ich zbaviť! Zdroj: Profimedia.sk
Trápia vás rozšírené póry a hľadáte spôsob, ako ich zmenšiť? Poradíme vám, aké produkty používať, aby ste mali krásnu pleť.

Veľa žien bojuje s nepeknými rozšírenými pórmi, ktoré nám pridávajú roky. Vedeli ste, že aj tento estetický problém sa dá ľahko riešiť? Hoci nie natrvalo, no tou správnou starostlivosťou môže aj vaša pleť vyzerať super.

Veľké póry ste buď zdedili po vašich rodičoch, alebo sú výsledkom straty kolagénu v pokožke. Zmenšiť sa dajú práve správnym používaním beaty produktov, a samozrejme pravidelnou exfoliáciou. Dôležité je, aby ste používali len ľahšie mejkapy a večer pred spaním ich dôkladne z pokožky odstránili. Ak máte väčšie póry, odborníci na ženskú krásu odporúčajú dvojfázová čistenie pleti. Jednoznačne by ste mali používať čistiacu penu alebo gél na tvár a po nej použiť aj píling minimálne dvakrát do týždňa. Stavte na gél s obsahom kyseliny salicylovej, ktorá zjemní póry a zabaví pleť mazu. Pozor však na koncentráciu!

Zdroj: pinterest

​Jeden čistiaci produkt by mal mať olejový základ, pretože práve ten rozpustí maz a odstráni povrchové nezrovnalosti pokožky. Po ňom by ste mali použiť váš obľúbený čistiaci produkt, ktorý používate každý deň.

Nezabúdajte používať aj krém s SPF, či krém s obsahom kolagénu a rôzne póry čistiace náplasti. Párkrát by ste mali zájsť aj ku kozmetičke na chemický píling alebo vyskúšať frakčný laser, ktorý dokáže s pleťou hotové zázraky.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny