Hustejšia a zdravšia hriva bez trikov: Vyskúšajte vlasový detox!

Hustejšia a zdravšia hriva bez trikov: Vyskúšajte vlasový detox! Zdroj: pinterest
Nielen telo, ale aj koruna krásy potrebuje oddych a čas na regeneráciu. Poradíme vám, ako na to!

Niekto absolvuje detox pravidelne vždy na jar, niekto si očisťuje telo viackrát do roka. Vedeli ste, že sa oplatí detoxikovať aj vlasy a pokožku hlavy? Výsledok stojí za to a keby vaše vlasy vedeli hovoriť, asi by vám poďakovali.

Všetky chceme mať čo najkrajšie a čo najhustejšie vlasy. Skúšame šampóny, kondicionéry, rôzne masky... Veľakrát podľahneme rôznym módnym trendom a zafarbíme si vlasy, potom sa vrátime k pôvodnej farbe. Toto všetko korunu krásy ničí a namáha. Preto jej doprajte čas na oddych!

Zdroj: pinterest

​1. Prestaňte si umývať vlasy každý deň

Ak sa dá, tak to robte maximálne 2-3 krát do týždňa. Opatrne aj s používaním kondicionéra – aplikujte ho len na končeky vlasov a nie na vlasovú pokožku, ktorú zbytočne mastní.

2. Stop kulmám, fénom a žehličkám

Ak je to možné, všetky spomínané nástroje vynechajte aspoň na mesiac! Nechajte vlasy oddýchnuť...

3. Opatrne s farbením

Pravidelné farbenie zaťažuje nielen pokožku hlavy, ale aj samotné vlasy. A tie by z času na čas potrebovali oddych od farieb. Iste, ak ste tmavovláska a farbíte sa na blond, po dvoch mesiacoch nefarbenia asi nebudete vyzerať bombasticky. Ak však máte zničené vlasy, skúste vážne popremýšľať, či nenastal čas zamávať blonďavej zbohom...

4. Pravidelné strihanie je základ

Aspoň raz za dva mesiace by ste mali navštíviť kaderníka a ostrihať rozštiepené konce. Iste, vzdať sa pár centimetrov pestovanej hrivy je bolestivé, no potrebné. Ak si ich neostriháte, rozštiepené konce sa budú viacej štiepiť smerom na hor a nakoniec prídete ešte o viac vlasov.

Zdroj: pinterest

​Tip: Vyskúšajte detoxikačnú masku na pokožku hlavy

V miske zmiešajte 1 čajovú lyžičku sódy, 2 polievkové lyžice olivového oleja, ½ čajovej lyžičky mletej škorice. Zmes vmasírujte do kože, zakryte kúpacou čiapkou a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Potom vlasy umyte. Používajte raz mesačne. 

 

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny