Chcete sa zbaviť nepríjemného oparu? Tieto TRIKY vám ho pomôžu vyliečiť do 12 hodín

Chcete sa zbaviť nepríjemného oparu? Tieto TRIKY vám ho pomôžu vyliečiť do 12 hodín Zdroj: Pinterest
Pravdepodobne každá z vás bojovala aspoň raz za život s nepríjemným ochorením menom herpes. A určite každá z vás si kládla otázku, ako najrýchlejšie sa ho zbaviť?

Svrbenie, pálenie, nepríjemné vyrážky... Aj to sú príznaky herpesu alebo inak povedaného oparu. Má ho až 80 percent populácie. Najhoršie je, že príde väčšinou vtedy, keď ho najmenej čakáte. Ako sa ho zbaviť, a to najlepšie do jedného dňa? Toto vám zaručene pomôže!

Cesnak

Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Zdroj: Pinterest

​Kto by to povedal, ale táto potravina má v sebe zázračné účinky. A jedným z nich je aj, že bleskovo pomôže pri tvorbe nepríjemného oparu. Cesnak sa môže aplikovať priamo na postihnuté miesto a dokáže v priebehu 30 minút zničiť všetky vírusy v dosahu, zmenšiť opuch a urýchliť hojenie. Návod je jednoduchý, pretlačený cesnak natrite na opar a nechajte pár minút pôsobiť. Opakujte to každých 6 hodín. Do 1-2 dní by mal byť dokonale zlikvidovaný.

Sóda bikarbóna

Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Zdroj: Pinterest

​Áno, aj táto zmes na pečenie pomáha pri herpesu. Okrem toho, že dodáva vlasom lesk a bieli zuby, používa sa aj na likvidáciu oparu. Návod je jednoduchý. V 100 ml prevarenej vody zamiešame 1 lyžičku sódy bikarbóny a danou zmesou potierame postihnuté miesto. Sóda bikarbóna herpes vysuší a zničí vírus tak, aby sa ďalej nerozširoval.

Soľ

Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Zdroj: Pinterest

Soľ je naozaj nad zlato. Aspoň jej blahodárne účinky. Málokto by povedal, ale obyčajná kuchynská soľ vie zneškodniť opar už do 12-tich hodín. Stačí, keď si ju mierne navlhčenú vmasírujete každú hodinu na dané miesto. Vďaka malým kryštálikom okamžite zlikviduje vírus a vysuší opar. Jej efektivitu a rýchlosť pocítite už behom pár hodín.

Vrecúško čaju

Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Zdroj: Pinterest

​Máte doma čierny alebo zelený čaj? Vyskúšajte aj tento recept. Navlhčené, mierne teplé vrecúško aplikujte na opar a uvidíte, ako sa vám postupne zničí. Navyše tlmí bolesť a postihnuté miesto vás prestane svrbieť. Okrem toho sa napríklad zelený čaj používa na vredy a bradavice. Čierny čaj naopak pomôže suchým perám a opuchnutým očiam.

Med

Ilustračný obrázok Ilustračný obrázok Zdroj: Pinterest

​Niet nad starý dobrý med. Ten je už dlhé roky skvelým bojovníkom pri rôznych nemociach a dokonale odstráni aj nepríjemný herpes. Medom aspoň 4 x denne natierajte na dané miesto. Okrem medu skvele zničí opar aj propolis čiže včelí tmel v tekutom stave. Ten natierajte každé 2-3 hodiny.

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:40 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Panelák
05:30 Profesionáli VII.
06:05 NAŠI IV.
06:30 POLICAJTI V AKCII
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:35 Ohňostroj lásky
07:10 Příběh Wendella Bakera
09:05 2 dny v Paříži