Zázračný pomocník na krásu: Sóda vám zlepší pleť aj vlasy a vybieli zuby

Zázračný pomocník na krásu: Sóda vám zlepší pleť aj vlasy a vybieli zuby Zdroj: Profimedia
Obyčajná surovina, ktorú má v kuchyni takmer každý, je fantastickým skrášľovacím prostriedkom. Vyskúšajte ju a zistíte, že je účinnejšia ako drahé kozmetické výrobky!

Účinky sódy bikarbóny na pleť, vlasy, nechty či zuby poznajú aj mnohé celebrity. Naučte sa lacný a ľahko dostupný prírodný prostriedok využívať aj vy. Budete prekvapené, ako funguje!

Píling či maska na akné

Zmiešajte 2 čajové lyžičky kokosového oleja so sódou bikarbónou. Vzniknutou kašičkou si premasírujte čistú pleť krúživými pohybmi a opláchnite teplou vodou. Pleť budete mať okamžite čistú a zjednotenú ako od kozmetičky. Pozor však na zapálené miesta a tiež okolie očí!

Ak sa vám vyhodil nepríjemný vriedok, vymiešajte si sódu bikarbónu s troškou vody na hustú pastu. Aplikujte v silnejšej vrstve na postihnuté miesto a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Masku môžete zopakovať, kým sa vriedok nevysuší.

Zdroj: Profimedia

​SOS na mastné vlasy

Ak máte mastné korienky a nestíhate si umyť vlasy, opäť vám pomôže sóda bikarbóna. Zmiešajte ju s detským zásypom a vzniknutý suchý šampón aplikujte ku korienkom. Po chvíľke pôsobenia vyšúchajte uterákom a upravte. Tento spôsob je vhodný najmä pre svetlé vlasy.

Sódu bikarbónu si môžete pridať aj do svojho bežného šampónu pri umývaní vlasov. Výsledkom budú zdravšie a lesklejšie vlasy. Sóda bikarbóna je tiež účinným prostriedkom proti lupinám.

Zdroj: Profimedia

​Pre žiarivý úsmev

Ak použijete sódu bikarbónu na zuby približne raz za mesiac, rozhodne sa nemusíte báť poškodenia skloviny. Stačí, ak si dáte na kefku trochu bežnej zubnej pasty, na ňu nasypete trochu sódy bikarbóny a poriadne si vyčistíte zuby. Pre ešte lepší účinok a posilnenie ďasien môžete sódu zmiešať s kokosovým olejom. Váš chrup to ocení!

Zdroj: Profimedia

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:30 Vražedné čísla
15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
14:55 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:05 Ruby z dúhy I.
15:25 Strážca vesmíru Roger
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení
18:35 Životy svatých 2/2