Vypadávajú vám vlasy a neviete prečo? Dôvod číslo 3 vás prekvapí!

Vypadávajú vám vlasy a neviete prečo? Dôvod číslo 3 vás prekvapí! Zdroj: Profimedia.sk
Bohatú korunu krásy by chcela mať každá žena. Bohužiaľ, o vlasy prichádzame každý deň a veľakrát by sme ich zbytočnému vypadávaniu vedeli veľmi ľahko zabrániť...

Nejednej z nás vypadne slzička, keď sa po umytí vlasov pozrie na tú guču, ktorá zostala na dne vane. Používate masky, zábaly, balzamy a nič z toho nezaberá a vlasy stále vypadávajú ďalej? Možno by ste mali chybu hľadať niekde inde ako na hlave. Na zdravie vlasov a pokožky na hlave totiž vplýva oveľa viac faktorov, ako si myslíte. A niektoré vás určite prekvapia!

Na čo si dávať pozor?

Antikoncepcia

Hormonálna antikoncepcia sa môže pričiniť o vypadávanie vlasov. Záleží od typu liekov a vaše odozvy na ňu. I keď ide o dočasnú stratu vlasov, ak máte v rodine nábeh k alopécii, môžete o vlasy prísť aj natrvalo.

Detoxikačné džúsy

Ak ste absolvovali detoxikačnú kúru, alebo istý čas pili len rôzne očisťujúce džúsy a prijímali minimum potravy, môžete sa prichystať na stratu vlasov. Obyčajne k tomu príde dva až tri mesiace po tom, ako ste ju dokončili. Ak totiž telo prijíma málo kalórii, zníži dodávanie živín práve do vlasov.

Pravidelne silná menštruácia

Nie nebojte sa, samotná menštruácia nespôsobuje vypadávanie vlasov. Ak je však silná, po čase môže vaše telo strácať železo a keď ho nedoplníte, tak samotná vlasová cibuľka nedostáva živiny a vypadne.

Zdroj: Profimedia.sk

Nedostatočné umývanie vlasov

Mnohé ženy si myslia, že časté umývanie vlasov vedie k ich vypadávaniu, to je však omyl! Raz denne je úplne v poriadku. Dôležité je, aby ste mali čistú a zdravú pokožku hlavy. Pretože len zdravá pokožka je základom pre zdravé vlasy.

Časté nosenie tesných gumičiek a vlasových ozdôb

Čím viac vlasy sťahujete, tým viac trpia a následne aj vypadávajú. Ak preferujete vrkoče a vypnuté vlasy, skúste si ich až tak tesno neuťahovať.

Dlhodobý stres

Nemáme na mysli jeden zlý deň alebo ťažký týždeň v práci. Myslíme skôr dlhodobý stres, ktorý môže vyvolať rozchod, strata práce alebo tragédia rodine. Ak ste v neustálom strese, telo vyplavuje do obehu hormón kortizol, ktorý má za následok aj vypadávanie vlasov.

Tepelná úprava vlasov

Ak často používate fén, žehličku na vlasy, môžete prísť o svoje vlasy. Samozrejme, nie naraz, ale postupne. Stačí, ak na féne znížite teplotu a tých ich ochránite. Ak máte mokré vlasy a chcete ich vyžehliť, môžu sa do nich dostať vzduchové bublinky, ktoré ich zvnútra vysušia. Poriadne si ich radšej vysušte a potom upravujte.

Zdroj: Cosmopolitan.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny