Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu!

Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu! Zdroj: Profimedia.sk
Slovenky ich milujú a hrdo nosia. Gélové nechty však majú aj jednu veľkú nevýhodu – ich nosenie môže vážne ohroziť vaše zdravie.

Niektoré ženy si umelé nechty nedajú už len z princípu, iné preto, lebo ničia prirodzené nechty. Stále viac žien však na ne nedá dopustiť. Mnohé však vyľakal status na facebooku istej ženy, ktorý znie naozaj hrozivo.

Zdroj: facebook

Jedna z mojich najlepších priateliek si pravidelne dávala robiť gélové nechty, rovnako ako mnohé z nás. Pred jej diagnózou som sa vôbec nezamýšľala, aké nebezpečenstvo môže znamenať UV žiarenie spolu s neurčitou čerstvou chémiou nanesenou na nechty. Našťastie už tento necht nemá, pretože  bola natoľko múdra, aby navštívila doktora, ktorý jej diagnostikoval rakovinu,“ zverila sa so svojou skúsenosťou Lauren Ann a priložila aj fotografiu. Na nej vidieť svetlohnedý pásik, ktorý prechádza stredom nechta. Ide o kožný melanóm, ktorý patrí medzi najzhubnejšie ochorenia, takže tento problém rozhodne netreba podceniť a zanedbať! Laurenina priateľka mala šťastie, keďže včas vyhľadala doktora, ktorý ju vyliečil. Svoju skúsenosť zverejnila práve preto, aby ženy varovala pred nebezpečenstvom gélových nechtov.

Zdroj: Profimedia.sk

​Mnohí odborníci nás varujú, aké nebezpečné je chodiť do solária. Pritom rovnakým UV lúčom vystavujeme aj svoje prsty, hoci len na pár minút. 

Zdroj: facebook

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
16:45 Fórky, vtipky XXI.
17:35 Vtierka Castle VII.
19:35 Profesionáli VII.
16:40 Stratené duše V.
17:40 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
17:15 Wilf - čarodejnícky pes
17:30 Kuchynské príbehy
17:50 Pat a Mat
17:05 Oko v oblacích
18:45 Pinocchio
20:15 Loft