Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu!

16.02.2017 07:00 Preženu.sk Chutne a zdravo
Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu! Zdroj: Profimedia.sk
Slovenky ich milujú a hrdo nosia. Gélové nechty však majú aj jednu veľkú nevýhodu – ich nosenie môže vážne ohroziť vaše zdravie.

Niektoré ženy si umelé nechty nedajú už len z princípu, iné preto, lebo ničia prirodzené nechty. Stále viac žien však na ne nedá dopustiť. Mnohé však vyľakal status na facebooku istej ženy, ktorý znie naozaj hrozivo.

Zdroj: facebook

Jedna z mojich najlepších priateliek si pravidelne dávala robiť gélové nechty, rovnako ako mnohé z nás. Pred jej diagnózou som sa vôbec nezamýšľala, aké nebezpečenstvo môže znamenať UV žiarenie spolu s neurčitou čerstvou chémiou nanesenou na nechty. Našťastie už tento necht nemá, pretože  bola natoľko múdra, aby navštívila doktora, ktorý jej diagnostikoval rakovinu,“ zverila sa so svojou skúsenosťou Lauren Ann a priložila aj fotografiu. Na nej vidieť svetlohnedý pásik, ktorý prechádza stredom nechta. Ide o kožný melanóm, ktorý patrí medzi najzhubnejšie ochorenia, takže tento problém rozhodne netreba podceniť a zanedbať! Laurenina priateľka mala šťastie, keďže včas vyhľadala doktora, ktorý ju vyliečil. Svoju skúsenosť zverejnila práve preto, aby ženy varovala pred nebezpečenstvom gélových nechtov.

Zdroj: Profimedia.sk

​Mnohí odborníci nás varujú, aké nebezpečné je chodiť do solária. Pritom rovnakým UV lúčom vystavujeme aj svoje prsty, hoci len na pár minút. 

Zdieľaj článok na Facebooku

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:25 Noviny TV JOJ
07:30 Súdna sieň
08:40 Súdna sieň
06:40 Štyri svadby IV.
07:30 Klenot TV
08:50 Jedinečné letisko v Dubaji
06:35 Panelák
07:45 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:50 UHÁDNI MÔJ VEK
07:05 Maxík
07:30 ZáchranáRik
07:35 Agi Bagi
06:15 I pro lásku se zabíjí
08:15 Vítejte v džungli
09:50 Loď lásky