3-dňová očista tela pomocou štiav: Odstráni z tela toxíny, prebytočnú vodu a zlepší odbúravanie tukov

3-dňová očista tela pomocou štiav: Odstráni z tela toxíny, prebytočnú vodu a zlepší odbúravanie tukov Zdroj: pinterest
Vyskúšajte tento trojdňový detox, ktorý pomôže vášmu telu vyplaviť škodliviny, ktoré sa v ňom nazbierali. Ide to veľmi ľahko, a to kombináciou ovocných a zeleninových štiav.

Po troch dňoch sa vaše telo očistí a budete mať oveľa viac energie ako predtým. Samozrejme, najlepšie by bolo, aby ste sa nielen počas očisty, ale aj po nej striedmo stravovali, vyvarovali sa ťažkým jedlám a hlavne cukru. Ešte pred samotnou očistou musíte dodržať jedno pravidlo – dva dni predtým nejedzte a nepite žiadne mliečne produkty. Práve tie telo ťažšie trávi a celý proces by mohli spomaliť.

Ako na to?

1. Večer pred očistou by ste mali vypiť šálku čaju na odvodnenie organizmu, ktorý kúpite v lekárni. Existuje celý rad byliniek, ktoré pôsobia močopudne, takže si určite vyberiete.

2. Hneď ráno si pripravte tento nápoj: Vyžmýkajte šťavu z dvoch citrónov a zmiešajte ju s pol pohárom vody. Vypite ešte pred raňajkami.

3. Po raňajkách vypite 1,5 šálky grepového alebo ananásového džúsu. Najlepšie stopercentného alebo čerstvo odšťaveného. Obe ovocia sú napumpované, okrem iného, antioxidantmi a podporia čistenie pľúc.

Zdroj: Profimedia.sk

​4. Medzi raňajkami a obedom vypite 1 až 1 1/2 šálky čerstvej mrkvovej šťavy.

5. Po obede vypite 1 1/2 šálky džúsu s vysokým obsahom draslíka. V podstate si pripravíte smoothie z ovocia a zeleniny bohatej na draslík ako sú banány, červená repa, avokádo, kivi, špenát atď. Práve draslík je super pri očiste a najmä, keď sa do tela dostane v tekutej forme. Super je, že stimuluje obličky, ktoré odplavujú toxíny z tela.

Zdroj: pinterest

6. ​Pred spaním si navarte čaj zo zázvoru, mäty a šípok. Kúpite ho v obyčajnom hypermarkete. Zázvor má množstvo liečivých účinkov. Napríklad, zvyšuje tvorbu žalúdočných štiav a odplavuje z tela toxíny. Mäta tiež pomáha pri trávení a šípky skvele podporujú imunitu, činnosť pečene, obličiek a pôsobia odvodňujúco.7.

7. Tesne pred spaním vypite 340 ml brusnicového džúsu, ktorý je super na baktérie v pľúcach.

Tento proces opakujte aj ďalšie dva dni.

Zdroj: olipbeauty.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
16:45 Fórky, vtipky XXI.
17:35 Vtierka Castle VII.
19:35 Profesionáli VII.
16:40 Stratené duše V.
17:40 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
17:15 Wilf - čarodejnícky pes
17:30 Kuchynské príbehy
17:50 Pat a Mat
17:05 Oko v oblacích
18:45 Pinocchio
20:15 Loft